[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

28.03.2017 w LO nr VII odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Rodziny Szkół Armii Krajowej „Poezja Pokolenia Kolumbów”.

W dwóch kategoriach: I – gimnazjum, II – liceum wystąpiło 16. recytatorów prezentujących utwory K.K. Baczyńskiego, T. Gajcego, T. Borowskiego, J. Szczepańskiego. Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Ewa Nowak, p. Beata Tadla Matkowska – reprezentujące grono pedagogiczne i Julia Rafalska – uczennica kl. I C (organizatorów konkursu) - reprezentująca społeczność uczniowską. Gośćmi konkursu były panie wicedyrektor Sylwia Korus i Marta Sakowicz.

W konkursie udział wzięli uczniowie z Gimnazjum nr 18 we Wrocławiu, Gimnazjumim. Armii Krajowej w Żórawinie, Gimnazjum im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach, LO nr I im. Danuty Siedzikówny INKI we Wrocławiu i LO nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczynskiego we Wrocławiu. W przerwie konkursu, w czasie obrad jury organizatorzy, kl. I C, zaprosili gości i publiczność na koncert, w którym wystąpili: duet wokalno – muzyczny Włsdek i Paweł Salik, Kacper Awłasewicz (gitara) i Jagoda Sypuła (pianino) – oboje uczniowie kl. I C.

Zwycięzcami konkursu zostali:

w kategorii gimnazja:

• I m. Martyna Duszyńska z gimnazjum nr 18
  • II m. Adela Rabuszko z gimnazjum w Prusach
  • III m. Magdalena Wieczorek z gimnazjum w Żórawinie

w kategorii liceum:

• I m. Anna Malicka – LO nr VII
  • II m. Maria Putyra – LO nr VII
  • III m. Barbara Juzwiszyn - LO nr VII

Nagrody dla zwycięzców ufundowano z dofinansowania przyznanego projektowi konkursowemu przez Departament Edukacji. Organizatorkami konkursu były p. Izabela Chaszczowska (nauczyciel języka polskiego w LO nr VII) i p. Aleksandra Milewicz (nauczyciel historii w LO nr VII).

Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Konkurs zwieńczył występ kl. I C w przygotowanej wspólnie piosence o tematyce nawiązującej do tematyki konkursu. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do jeszcze liczniejszego udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Zdjęcia z konkursu - tutaj.