[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

8 czerwca (środa), w naszej szkole odbył się “Dzień Sportu”.

W tym roku w zawodach udział wzięło ponad 200 uczniów, którzy rywalizowali ze sobą w 5 turniejach: koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz szachów. Zmagania sportowe połączone były z akcją charytatywną pt. "CHUSTECZKA". Każda drużyna podczas zapisów przyniosła ze sobą 3 paczki nawilżanych chusteczek lub wpłaciła symboliczną kwotę, która będzie przeznaczona na zakup niezwykle potrzebnych chusteczek nawilżanych dla dzieci i niemowląt z Hospicjum dla dzieci we Wrocławiu (Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – pomóż nam pomagać).

Nasza wspaniała młodzież ma wielkie serducha, dlatego poprzez symboliczne wpłaty udało się zebrać kwotę 500,00 zł dzięki której zakupionych będzie całe mnóstwo chusteczek nawilżających.

A oto wyniki rozgrywek:

Piłka nożna:

I miejsce – klasa 3H,
II miejsce – klasa 3G
III miejsce – klasa 3F

Piłka siatkowa:

I miejsce – Hanna Falińska kl. 3Bp2, Roman Sawonik kl. 1H, Anna Świerc kl. 2E, Anton Kananowicz kl. 1H, Aleksandra Suchorzyńska kl. 3Bp1, Dominika Pajkert kl. 1I.
II miejsce – Paweł Kuśnierz kl. 2B2, Szymon Kulpiński kl. 2B2, Kacper Lis kl. 2B2, Kacper Krawczyk kl. 2B2, Piotr Cwojdziński kl. 2B2, Maja Garwol kl. 2B2.
III miejsce – Aurelia Kraszewska kl. 2D, Jędrzej Demkowicz kl. 2D, Marek Braszczok kl. 2D, Marta Tarnogrodzka kl. 2D, Nazar Naumych kl. 2D, Natalia Szaduro kl. 2D.

Piłka koszykowa:

• Klasyfikacja OPEN:
I miejsce – Wojciech Koczapski kl. 3Dp, Aleksander Żybura kl. 3D, Mateusz Nycz kl. 2H,
II miejsce – Wojciech Klementowski kl. 2F, Maksymilian Świst kl. 2F, Mikołaj Jaśkiewicz kl. 2F,
III miejsce – Martyna Kapłon kl. 3Bp1, Adrianna Ryng kl. 3Gp, Katarzyna Zieniewicz kl. 2H

• Klasyfikacja dziewcząt:
I miejsce – Martyna Kapłon kl. 3Bp1, Adrianna Ryng kl. 3Gp, Katarzyna Zieniewicz kl. 2H,
II miejsce – Maryla Czech kl. 1E, II miejsce – Lena Chwałek kl. 1E, Aleksandra Butwicka kl. 1E,
III miejsce – Kornelia Chmiel kl. 3Bp2, Daria Janczak kl. 3Bp2, Noemi Bogusławska kl. 3Bp2.

Tenis stołowy:

I miejsce –Magdalena Podwórna kl. 3Gp
II miejsce -Jędrzej Pichur kl. 1G
III miejsce – Adam Wrzos kl. 1H

Szachy:

I miejsce –Jan Kosior kl. 3Ap
II miejsce -Chnatsoulis Victoras kl. 1B3
III miejsce – Natalia Dębowska kl. 3Dp

Bardzo dziękujemy w imieniu dzieci oraz ich rodziców za wsparcie akcji oraz za fantastyczną sportową rywalizację. Gratulujemy zwycięskim drużynom.

Organizatorami inicjatywy byli nauczyciele wychowania fizycznego.