[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

W tym roku po raz dziesiąty obchodziliśmy w kraju Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Z tej okazji w naszym liceum w dniach 3 – 4 marca nauczycielki historii: Grażyna Przybycień i Katarzyna Moskwa zorganizowały szkolne obchody upamiętniające uczestników drugiej konspiracji niepodległościowej, czyli antykomunistycznego podziemia w Polsce w latach 1944 -1956.

W ramach tychże obchodów 3 marca gościł w naszych murach pracownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu - dr n. med. Łukasz Szleszkowski, którego temat wystąpienia brzmiał: „Ekshumacja ofiar systemów totalitarnych – oględziny sądowo – lekarskie”.

Natomiast w dniu 4 marca pracownicy IPN – Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu – delegatura w Opolu - dr Tomasz Greniuch i Marcin Żukowski przybliżyli młodzieży poszczególne etapy poszukiwań, identyfikacji i ekshumacji pomordowanych przez komunistyczny reżim.