[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

26 września klasa 2H pod opieką p. Marty Drewniowskiej uczestniczyła w wykładzie i warsztatach w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość  złożyć i  zaprogramować przy pomocy sztucznej inteligencji modele autonomicznych samochodów. Głębokie sieci neuronowe, których używali , to uproszczone wersje tych stosowanych w prawdziwych samojezdnych autach!
Do dyspozycji mieli  10 modeli w skali 1:16 mających na pokładzie kamerę, czujnik odległości oraz Raspberry Pi. Modele ścigały  się po torach wyklejonych na korytarzach Instytutu Informatyki UWr!

W ocenie uczniów warsztaty były ciekawe i zainspirowały ich do pogłębienia zainteresowań związanych z robotyką.

Więcej zdjęć - tutaj.