[ UCZNIOWIE ]

logo LOVII

[ UCZNIOWIE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat
We Wrocławiu Krasnali pełno dookoła
i swojego Krasnala ma też nasza Szkoła …

 

Liceum Ogólnokształcące nr VII im.Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu świętuje w jesieni 2017 r. swój 50-ty Jubileusz.

50-lecie Szkoły to wspaniała okazja do tego, aby w naszej Szkole pojawił się Krasnal, którego powitaliśmy uroczyście w dniu Św. Mikołaja – 6 grudnia 2017 r. o godz. 12:00.

Do realizacji dzieła zaprosiliśmy artystę - rzeźbiarza panią Beatę Zwolańską - Hołod, autorkę ponad 100 krasnali we Wrocławiu, nazywaną "Mamą Krasnali".

W związku z tym pięknym wydarzeniem uczniowie klasy 1b1 wraz z wychowawcą przygotowali krótki program artystyczny. Natalia Zamorska (kl.1b1) zagrała na klarnecie w duecie z Sarą Sawicką (kl. 1a), która zagrała na skrzypcach, wesołą, świąteczną melodię „Jingle Bells”. Niespodzianką było pojawienie się Św. Mikołaja, który przybył do nas z reniferem i worem prezentów. Kilkoro uczniów recytowało wiersz Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” oraz wierszyk: „Po co są krasnoludki?”, za co otrzymali od Św. Mikołaja słodycze.

Następnie okazało się, że Św. Mikołaj ma również specjalny duży prezent dla naszej Szkoły i wręczył go uroczyście panu Dyrektorowi Leszkowi Duszyńskiemu. Ten ogromny, świątecznie zapakowany prezent to … nasz Krasnalek, który otrzymał imię KRZYŚ od całej społeczności szkolnej jako wynik konkursu ogłoszonego i przeprowadzonego w LO nr VII na przełomie listopada i grudnia br.

Najwięcej głosów w konkursie zdobyła w szkole propozycja klasy 1b1, która wymyśliła imię dla Siódemkowego Krasnala – KRZYŚ. Pan Dyrektor Leszek Duszyński wręczył laureatom konkursu nagrodę – słodki upominek.

W programie uroczystości znalazł się również wierszyk pt.:

„Po co są krasnoludki?”

Wytłumaczę w sposób krótki
Po co ludziom krasnoludki.
Otóż one są do tego,
Koleżanko i kolego,
By się spierać całe dnie:
Są na świecie, czy też nie.
Ten spór dobry jest na nudę.
Podpisano – krasnoludek.

 

BARDZO SERDECZNIE witamy Krasnala Krzysia w naszej Szkole!!! Mamy nadzieję, że niebawem znajdzie się on na mapie wrocławskich krasnali ;)

Beata Tadla – Matkowska
pomysłodawca i koordynator projektu
„Krasnal dla LO nr VII”
Do góry