[ UCZNIOWIE ]

logo LOVII

[ UCZNIOWIE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

Wenecja 27.09-01.10.2017 r.

Tradycyjnie już jesień stanowi wspaniały czas dla historycznosztucznych peregrynacji po Włoszech uskutecznianych przez naszych uczniów oraz brygadę z zaprzyjaźnionego liceum nr IV, pod czujnym (i czułym) okiem organizatorek – Agaty Rusnak-Kozłowskiej i Katarzyny Moskwy.

W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, celem wyjazdu stała się Wenecja a to ze względu na organizowane tam Biennale Sztuki Współczesnej. Na kilka miesięcy trwania Biennale miasto zamienia się w prawdziwą Mekkę dla osób zainteresowanych najbardziej aktualną twórczością artystów wywodzących się ze wszystkich stron świata i różnych kręgów kulturowych. Uczestnicy wyjazdu mieli szansę na zapoznanie się z całym wachlarzem niezwykle urozmaiconych propozycji artystycznych, a jedną z największych atrakcji okazała się wystawa prac polskiego artysty, Ryszarda Winiarskiego. Winiarski, który łączył ze sztuką swoje zamiłowanie do nauk ścisłych, a w szczególności do matematyki, zaprojektował kilka gier logiczno-wizualnych, które bez reszty pochłonęły nas wszystkich, powodując tzw. "przestój w zwiedzaniu".

Oczywiście nie da się odwiedzić Wenecji nie ogladając imponującego dziedzictwa jej barwnej przeszłości: Bazyliki św. Marka, Pałacu Dożów i Grande Canale, ze wszystkimi rezydencjami i kościołami rozsianymi wzdłuż tej gł. arterii miasta. Obok uwodzenia sztuką współczesną miasto nadal tchnie atmosferą dawnego splendoru a liczne galerie i muzea uzupełniały swoimi zbiorami tę barwną mozaikę jaką przed oczami widza tworzyła wenecka architektura: stłoczona, bujna, rozmigotana słońcem, czerwienią cegły i bielą marmuru.

Trudno było wracać, zwłaszcza że miasto rozbudziło w nas wszystkich olbrzymie pokłady kreatywności, której celem stało się uwiecznienie motywu "50". Liczba ta, będąca nawiązaniem do zbliżającego się jubileuszu VII LO była tropiona z wielkim poświęceniem nie tylko przez uczniów naszej szkoły ale również zaprzyjaźnionych przedstawicieli "czwórki". Efekty naszych działań widoczne będą już niebawem na wystawie, organizowanej w ramach obchodów jubileuszu naszej szkoły, do której obejrzenia serdecznie zachęcamy.

Do góry