[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

Serdecznie przypominamy, że jeszcze przez tydzień (do 9 listopada) zapraszamy młodych wykonawców - licealistów i studentów - do wysyłania swoich zgłoszeń na XXIX Edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Licealisty "WYBRYK".

Konkurs ten jest największą młodzieżową imprezą muzyczną na Dolnym Śląsku. Cieszy się niesłabnącym powodzeniem i nie starzeje się - zarówno ze względu na młodych wykonawców, jak i organizatorów. Przez wszystkie minione lata na wybrykowej scenie zaprezentowało się około 5 tyś. młodych wykonawców: solistów i towarzyszących im muzyków. Przyjeżdżają z całej Polski, a muzykowanie traktują jako przygodę artystyczną, chociaż niejeden myśli o wielkiej scenie. Po latach okazuje się, że wielu wykonawców występujących na Wybryku ukończyło szkoły teatralne, akademie muzyczne, inni założyli własne zespoły, czasami słychać o ich występach, np. na Famie w Świnoujściu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, a inni mają swoje trasy koncertowe i zajmują się śpiewaniem zawodowo.

Młodzi ludzie prezentują różny repertuar. Dominuje piosenka poetycka, nie brak dobrego rocka, czasami można posłuchać świetnych standardów jazzowych czy bluesa. Obok sprawdzonych i znanych utworów pojawiają się własne kompozycje, które są szczególnie ciepło przyjmowane i nagradzane przez widzów i jurorów.

Zainteresowanych udziałem w konkursie wykonawców prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie internetowej:
http://wybryk.lo3.wroc.pl/ . Oprócz dostępnej pod tym adresem ankiety, należy przesłać nagrania utworów w formie dowolnej, które zamierzają zaprezentować w przeglądzie. Wyłoniona komisja oceni ich wartość artystyczną. Jakość techniczna nagrania nie będzie miała wpływu na wyłonienie uczestników koncertu. Jury wybierze najciekawszych artystów, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w części koncertowej – konkursie finałowym. Wyniki eliminacji zostaną ogłoszone dzień później - 10.11.2018r.

Ze względu na nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, prosimy uważne przeczytanie kryteriów, których spełnienie jest konieczne, aby uczestnik mógł wziąć udział w etapie eliminacyjnym!

UWAGA! Nagrania należy przesłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wymagana jest pełna zgodność danych podanych w ankiecie z nagraniami przesłanymi na naszego maila.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej. Znajdują się tam także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w zakładce "FAQ".

Organizator: Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
50–209 Wrocław ul. Składowa 5
tel. 71 798 67 32 lub po południu: 530 187 005
www.lo3.wroc.pl