Zlote liceum 2023

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu jest wśród 100 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w XXVI Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2024”

Ukraina serce

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Odwiedzających w tym miesiącu 10396

Wszystkich odwiedzających 1306981

Na stronie jest 21 gości i brak zalogowanych użytkowników online

Dlaczego LO Nr VII?

• WSPPRACA Z ZAGRANICĄ,
  • TRADYCJE PRZEKAZYWANIA WIEDZY PRZYRODNICZEJ
  • BOGATO WYPOSAŻONE PRACOWNIE,
  • HALA SPORTOWA, DWIE SALE GIMNASTYCZNE, SIŁOWNIA,
  • PRACOWNIE INFORMATYCZNE, INTERNET,
  • KLUB MUZYCZNY,
  • BOGATY KSIĘGOZBIÓR,
  • KSIĘGARENKA,
  • KAWIARENKA, STOŁÓWKA,
  • PONAD 40-LETNIA TRADYCJA,
  • SZKOŁA POD STAŁĄ OCHRONĄ.

LO Nr VII od momentu założenia w 1967 r. cieszy się autorytetem w środowisku. Szkołę cechuje wysoki poziom nauczania i wychowania. Należy do najpopularniejszych liceów Wrocławia- zajmuje czołowe miejsca w rankingach. W Liceum uczy się 805 uczniów w 25 oddziałach klasowych. Szkoła posiada dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, 2 nowe pracownie komputerowe (internet), nową halę sportową do gier zespołowych, siłownię, 2 małe sale gimnastyczne, bibliotekę, czytelnię, księgarenkę, ksero, gabinet pielęgniarski, radiowęzeł, stołówkę, kawiarenkę. Uczniowie spoza Wrocławia mogą korzystać z bursy w pobliżu szkoły przy ul. Jemiołowej. Działa Samorząd Uczniowski, Rada Szkoły, Rada Rodziców. Uczniowie mają zapewnioną opiekę pedagoga i psychologa szkolnego, psychologów i pedagogów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Działa komisja socjalna przy Radzie Rodziców, zapewniając uczniom potrzebującym pomoc materialną.

"Siódemka" jest znana jako szkoła specjalizująca się w kształceniu profilowanym (biol.-chem., humanist., matem.-inform, matem.-fiz.). Uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań przez udział w olimpiadach i konkursach, kołach przedmiotowych, Klubie Europejskim, grupie Amnesty International. Na uwagę zasługują osiągnięcia uczniów w Olimpiadzie Biologicznej, Chemicznej, Geograficznej, Literatury i Języka Polskiego, Języka Łacińskiego, Artystycznej oraz konkursach historycznych, matematycznych, fizycznych, recytatorskich, literackich, promocji zdrowia, plastycznych. Od kilku lat uzdolnieni uczniowie klas matematycznych biorą udział w zajęciach 'Studium Talent' przy Wydziale PPT Politechniki Wrocławskiej. Absolwenci Studium mają prawo wstępu bez egzaminów na dowolny kierunek w.w. Wydziału. Każdego roku ponad 98% absolwentów Liceum kontynuuje naukę na wyższych uczelniach w kraju i za granicą. W ramach programów Socrates Comenius i Denkmal Aktiv w ostatnich latach współpracowaliśmy ze szkołami w Niemczech, Grecji, Estonii, Hiszpanii i Danii. Kontynuowana jest partnerska wymiana ze szkołami w Aachen, Hamburgu, Bad Friedrichshall (Niemcy) oraz Skals (Dania). Liceum posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Wielu nauczycieli ukończyło studia podyplomowe, uzyskało stopnie specjalizacji oraz tytuły nauczycieli dyplomowanych. 2 kwietnia 2016 r. w godz. 9:00-13:00 organizujemy "Drzwi Otwarte" dla kandydatów do LO nr VII i ich Rodziców. Przewidziano dużo atrakcji oraz spotkania z uczniami, Samorządem Uczniowskim, nauczycielami i Dyrekcją. Zapraszamy.