Klub Europejski Liceum Ogólnokształcącego Nr VII we Wrocławiu

» Strona Główna » Aktualności

Komisja handlu nie jest już dla nas obca!

Czwartek, 15.11.2012 - Paol

W dniu 8.11.2012 mieliśmy okazję gościć Panią Agnieszkę Piekarską – osobę pracującą w strukturach unijnych – komisji handlu. Poznaliśmy z przysłowiowej „pierwszej ręki” charakter pracy w różnorodnych strukturach unijnych. Zaproszona osoba przybliżyła nam także swoją ścieżkę edukacyjną od momentu ukończenia naszego liceum, poprzez studia i odbyty staż, aż po codzienną pracę w strukturach unijnych.

Na zakończenie członkowie Klubu uczestniczyli w quizi...

więcej... | pokaż komentarze

Przegląd działań Klubu

Niedziela, 10.06.2012 - Paol

Dzięki nawiązaniu współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej oraz Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu uczestniczyliśmy w lutym w Domu Europy w wykładzie pt.” Jak zostać tłumaczem w strukturach unijnych?”

Ponadto w miesiącu marcu braliśmy udział w warsztatach w Domu Europy dotyczących: struktury i działania instytucji unijnych oraz struktury i działania Parlamentu Europejskiego.

Dzięki wyżej wymienionym warsztatom p...

więcej... | pokaż komentarze

\"Mobilność zawodowa w UE\" - wizyta w Domu Eurpy

Poniedziałek, 27.02.2012 - Paol

W dniu 21.02.2012 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu w Domu Europy – będącym wspólną siedzibą regionalnego Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego i Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej – którego tematem była „Mobilność zawodowa w UE”.

Zapoznano nas z możliwościami szukania pracy w krajach UE, przybliżono nam charakter działań organizacji specjalizujących się w pośrednictwie pracy, sposobami rekrutacji przez EPSO, czyli Europejs...

więcej... | pokaż komentarze

Konkurs wiedzy o UE

Środa, 21.12.2011 - Paol

W dniu 7.12.2011 roku uczestniczyliśmy jako członkowie szkolnego Klubu Europejskiego w konkursie sprawdzającym naszą wiedzę o Unii Europejskiej. Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Polegał on na rozwiązaniu quizu internetowego. Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie do wyjazdu na spotkanie programu EUROSCOLA w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu we Francji.

Konkurencja była bardzo silna.

pokaż komentarze

Polska Prezydencja w Radzie UE

Sobota, 19.11.2011 - Paol

Przygotowaliśmy okolicznościową gazetkę dotyczącą Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Autorzy skupili się nie tylko na zadaniach, jakie postawił sobie nasz kraj, ale przede wszystkim na przybliżeniu tematyki spotkań unijnych, które odbyły się na terenie naszego miasta we wrześniu i październiku, a Wrocław ma się czym pochwalić.

pokaż komentarze

Euroscola Euromed

Sobota, 19.11.2011 - Paol

Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego skrupulatnie opisali działania, jakie podejmowali do tej pory i w formie sprawozdania przesłano je do Warszawy, zgłaszając swój akces do udziału w spotkaniu Euroscola Euromed. Byliśmy jednym z wielu Szkolnych Klubów Europejskich, który \"walczył\" o prawo wyjazdu na listopadową sesję do Parlamentu Europejskiego. Z każdego kraju - członka UE - organizatorzy wytypowali tylko jeden zespół. Tym razem nie my byliśmy w gronie szczęśliwców, a...

więcej... | pokaż komentarze

Euroscola - debaty młodzieży w Parlamencie Europejskim

Niedziela, 12.06.2011 - ewela

Uczniowie SKE w ramach projektu edukacyjnego Euroscola, którego organizatorem jest Parlament Europejski, przygotowali pracę przedstawiającą nasze dotychczasowe działania. Euroscola umożliwia uczniom odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i zapoznanie się z jego pracą. Młodzi ludzie uczestniczą w symulowanych posiedzeniach komisji parlamentarnych, a następnie obradują podczas posiedzenia plenarnego. Życzymy powodzenia i czekamy na relacje z wizyty w Strasburgu.

pokaż komentarze

My w Europie

Niedziela, 12.06.2011 - ewela

W dniu 8. kwietnia 2011 roku

w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego

odbył się finał czwartej edycji dolnośląskiego konkursu wiedzy o Europie: My w Europie. W finale wzięło udział 9 finalistów wyłonionych w drodze eliminacji międzyszkolnych,

które odbyły się w grudniu 2010 r. wśród nich nasi uczniowie Aleksandra Papierzańsk z IIh i Przemysław Niedroszlański z IIIh. Gratulujemy sukcesu!!!

Podczas gali finałowej mieliśmy okazję wysłuchać wykładu dra Arkadiusza ...

więcej... | pokaż komentarze

Uladzimir - spotkanie z Białorusią

Niedziela, 12.06.2011 - ewela

Szkolny Klub Europejski kontynuuje współpracę ze stowarzyszeniem Semper Avantii. Odbyło się spotkanie z Uladzimirem - wolontariuszem z Białorusi, który przyjechał do Polski w ramach międzynarodowego projektu Międzykulturowa Kafejka Językowa (Multicultural Language Cafe), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli członkowie SKE oraz młodzież spoza klubu z klasy IId i IIg. W ramach projektu MLC, którego celem było przełamywanie barier i stereo...

więcej... | pokaż komentarze

WYCIECZK DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO Plakat polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej - KONKURS

Czwartek, 03.02.2011 - ewela

Poseł Lidia Geringer de Oedenberg organizuje konkurs na plakat promocyjny Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. \"Nadaj ton Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej\" to pomysł skierowany do wszystkich, którzy chcą wypromować kreatywność, entuzjazm i pomysłowość Polaków.

1 lipca 2011 roku Polska po raz pierwszy obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. To dla naszego kraju bardzo ważne wydarzenie, nie tylko ze względu na honor, jaki spotyka Polskę, ale prze...

więcej... | pokaż komentarze

Prawa człowieka - warsztaty

Wtorek, 01.02.2011 - ewela

W dniu 27 stycznia 2011 odbyły się w naszej szkole warsztaty poświęcone prawom człowieka. Uczestników spotkania w tematykę wprowadziły wolontariuszki Eva z Niemiec i Jana z Portugalii. Przyjechały one do Wrocławia w ramach międzynarodowego projektu Multicultural Language Cafe realizowanego przez Stowarzyszenie Semper Avanti.

Zapraszamy do galerii!!!! tam zobaczycie nas podczas pracy!!

pokaż komentarze

WARSZTATY O PRAWACH CZŁOWIEKA!!!!

Niedziela, 23.01.2011 - ewela

W dniu 27 stycznia 2011 odbędą się w naszej szkole warsztaty poświęcone prawom człowieka. Poprowadzą je wolontariuszki Eva z Niemiec i Jana z Portugalii wraz z polską wolontariuszką. Przyjechały one do Wrocławia w ramach międzynarodowego projektu Multicultural Language Cafe realizowanego przez Stowarzyszenie Semper Avanti. Wszystkich chętnych zapraszamy!!!

Zapisy u Pani profesor Aleksandry Wojciechowskiej do wtorku (25.01.2011)

pokaż komentarze

Sukcesy naszych kolegów

Niedziela, 23.01.2011 - ewela

Gratulacje dla wszystkich uczestników IV Dolnośląskiego konkursu wiedzy o Europie MY W EUROPIE Jak wykorzystać szanse w zjednoczonej Europie?

Szczególne gratulacje dla Przemysława Niedroszlańskiego IIIH i Aleksandry Papierzanskiej IIH, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu.

ŻYCZYMY POWODZENIA!!!!

pokaż komentarze

Kedves Tavasz utca lakói! (Drodzy mieszkańcy z ulicy Primaverii)

Niedziela, 23.01.2011 - ewela

W dniach 10 - 11 grudnia 2010 nasza szkoła uczestniczyła w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International. Maratony odbywają się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbył się już po raz jedenasty. W czasie Maratonu pisano ręcznie listy w obronie osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. Uczniowie naszej szkoły pisali listy w sprawie rodzin siłą eksmitowan...

więcej... | pokaż komentarze

Konkurs Fundusze Europejskie dla rozwoju polskich regionów!!

Niedziela, 23.01.2011 - ewela

Prace uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie Fundusze Europejskie dla rozwoju polskich regionów organizowanego prze Ministerstwo Rozwoju Regionalnego możecie zobaczyć w Galerii

ZAPRASZAMY NAPRAWDĘ WARTO!!

pokaż komentarze

Zjednoczona Europa zaczyna się we Mnie!

Niedziela, 23.01.2011 - ewela

22 listopada 2010 członkowie Klubu Europejskiego uczestniczyli na zaproszenie Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa w polsko-ukraińsko-mołdawsko-białoruskiej wymianie młodzieży pod tytułem Zjednoczona Europa zaczyna się we Mnie!. Uczestnicy projektu prezentowali filmy nakręcone podczas projektu a dotyczące integracji europejskiej, Wspólnoty Europejskiej i wartości z nią związanych.

Dziękujemy za zaproszenie!!!!

Zdjęcia z naszej wizyty znajdziecie w Galerii!

pokaż komentarze

Konkurs fotograficzny - Fundusze Europejskie dla rozwoju polskich regionów

Środa, 27.10.2010 - ewela

Zapraszamy pasjonatów fotografii: amatorów i profesjonalistów do udziału w konkursie Fundusze Europejskie dla rozwoju polskich regionów. Zdjęcia powinny przedstawiać projekty sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Pliki powinny być w formatach: JPEG bądź TIFF o wielkości od 1 MB do 10 MB. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia konkretnego projektu oraz 1 zdjęcie tablicy informacyjnej projektu, jednak nie ma ograniczeń w ilości fotografowanych projektów.

...

więcej... | pokaż komentarze

Czym jest dla Ciebie wolność, niezależność, solidarność, swoboda ?

Środa, 27.10.2010 - gość

Czym jest dla Ciebie wolność, niezależność, solidarność, swoboda? Jeśli chcesz w szczególny sposób uczcić narodziny \\\"Solidarności\\\" i zaprezentować własny pogląd na te idee, weź udział w konkursie! Nakręć krótki film przy użyciu telefonu, kamery lub aparatu, który będzie dowolną interpretacją tematu \\\"Wolność wczoraj i dziś\\\" i wrzuć go na www.youtube.pl, a następnie wejdź na stronę http://ec.europa.eu/polska/konkurs_filmowy i prześlij nam swoje zgłoszenie. Liczymy n...

więcej... | pokaż komentarze

Konkurs Komiksowy zawrót głowy, czyli co się zmieniło wokół mnie dzięki Funduszom Europejskim

Środa, 15.09.2010 - ewela

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie Komiksowy zawrót głowy, czyli co się zmieniło wokół mnie dzięki Funduszom Europejskim.

Prace w formie komiksu należy przesłać w formacie nie mniejszym niż A5. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 1 pracę, która musi spełnić następujące wymagania: *dotyczyć tematyki Funduszy Europejskich (programów wdrażanych w ramach Narodowej Strategii Spójności) *propagować efekty członkostwa Polski w Unii Europejski...

więcej... | pokaż komentarze

Konkurs na najciekawszy szlak turystyczny organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego pn. Śladami Funduszy Europejskich po Polsce

Środa, 15.09.2010 - ewela

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie Śladami Funduszy Europejskich po Polsce. Konkurs skierowany jest do wszystkich mających pomysł na ciekawą trasę turystyczną - śladami Funduszy Europejskich.

Praca powinna zawierać opis szlaku. Trasa (piesza, rowerowa, kajakowa, samochodowa lub inna) powinna zostać wyznaczona przez uczestnika konkursu samodzielnie. W opisie należy przedstawić przynajmniej 3 inwestycje (wraz z ich ilustracją) finansowane z Funduszy Europejskich, k...

więcej... | pokaż komentarze

Projekt Comenius- promocja zdrowia w szkole

Czwartek, 10.06.2010 - ewela

w dniu 8.06.2010 Szkolny Klub Europejski zorganizował i przeprowadził konkurs pierwszej pomocy dla uczniów z wymiany międzynarodowej w ramach projektu COMENIUS-PROMOCJA ZDROWIA W SZKOLE.

pokaż komentarze

Konkurs wiedzy o prawie pracy, bezpieczeństwie pracy i ochronie zdrowia

Czwartek, 15.04.2010 - ewela

W dniu 12.04.2010 r. odbył się etap wojewódzki IX edycji konkursu wiedzy o prawie pracy, bezpieczeństwie pracy i ochronie zdrowia. Organizatorami konkursu są: Region Dolny Śląsk NSZZ Solidarność we Wrocławiu we współpracy merytorycznej z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Okręgowym Inspektoratem Pracy Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu i Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Po etapie powiatowym do finału zakwalifikowało się zgodnie z regulamine...

więcej... | pokaż komentarze

W dniu 09.04.10 r. odbył się Dzień Otwartej Szkoły.

Czwartek, 15.04.2010 - ewela

Klub przygotował pokaz swojego dorobku, kronikę, własną stronę internetową oraz aktualny plan pracy.

pokaż komentarze

,,Euro: co to dla nas oznacza?\"

Środa, 03.03.2010 - ewela

Euro

Euro jest wspólną walutą 16 z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej, które razem tworzą tzw. strefę euro. Wprowadzenie waluty euro w 1999 r. było nie tylko ważnym krokiem na drodze do integracji europejskiej, ale także jednym z jej największych sukcesów: obecnie z euro i udogodnień z nim związanych korzysta około 329 milionów obywateli UE, a liczba ta będzie wzrastać w miarę, jak walutę przyjmować będą nowe kraje.

Konkurs

,,Euro: co to dla nas oznacza?\" jes...

więcej... | pokaż komentarze

Konkurs wiedzy o prawie pracy, bezpieczeństwie pracy i ochronie zdrowia

Czwartek, 25.02.2010 - ewela

W dniu 16.02.10 odbyły się eliminacje do IX edycji konkursu wiedzy o prawie pracy, bezpieczeństwie pracy i ochronie zdrowia. W eliminacjach brało udział 49 uczniów naszej szkoły.

Organizatorami konkursu są: Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu we współpracy merytorycznej z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Okręgowym

Inspektoratem Pracy Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu i Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Kon...

więcej... | pokaż komentarze

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK (etap szkolny)

Czwartek, 17.12.2009 - alutka

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez:

- kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań

prozdrowotnych;

- pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych

oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie

- inicjowanie i realizowanie przez młodzie działań

promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

Ol...

więcej... | pokaż komentarze

Dzień Europy

Piątek, 05.06.2009 - kostek

W dniu 09.05.09 zaakcentowaliśmy Dzień Europy udekorowaniem naszej

szkoły plakatami i gazetkami. Był to okres matur, więc musieliśmy

dostosować nasze działania do możliwości.

pokaż komentarze

MŁODZI GŁOSUJĄ

Środa, 03.06.2009 - kostek

W dniu 02.06.2009 r. przeprowadziliśmy w szkole młodzieżowe prawybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to projekt organizowany w całym kraju przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Młodzi ludzie mają swoje poglądy polityczne. Program MŁODZI GŁOSUJĄ daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla naszego kraju i Europy sprawach.

W ramach tego programu uczniowie organizują w szkołach młodzieżowe wybory prezydenckie, parlamentarne, samorządowe oraz referenda. Ich wynik...

więcej... | pokaż komentarze

W dniu 27.03.2009 r. odbył się Dzień Otwartej Szkoły.

Wtorek, 31.03.2009 - kostek

W sali nr 5 Klub przygotował pokaz swojego dorobku oraz aktualny plan pracy wspólnie z uczniami demonstrującymi wiadomości i umiejętności z zakresu ratownictwa i obrony cywilnej poznanymi na lekcjach przysposobienia obronnego.

Zdjęcia z tego wydarzenia w galerii.

pokaż komentarze

Wrocław Bez Barier - 11 marca 2009 r.

Sobota, 14.03.2009 - kostek

W dniu 11 marca 2009 r. w naszym liceum odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami dolnośląskich środowisk osób niepełnosprawnych.

Jego celem było zapoznanie uczniów z problemami osób niepełnosprawnych oraz działaniami zmierzającymi do poprawy jakości ich życia poprzez tworzenie warunków do rozwoju oraz aktywnego udziału w życiu społeczności Wrocławia w ramach projektu \"Równe Szanse\"

W spotkaniu udział wzięli:

- P. Tadeusz Krasoń - Prezes Wrocławskiego Sejmiku...

więcej... | pokaż komentarze

Spotkanie z posłem Konradem Szymańskim

Sobota, 14.03.2009 - kostek

26.02.2009 r. zorganizowaliśmy spotkanie uczniów naszej szkoły z posłem Konradem Szymańskim.

Konrad Szymański, jestem posłem PiS/UEN do Parlamentu Europejskiego z Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz redaktorem naczelnym Międzynarodowego Przeglądu Politycznego.

Życiorys polityczny

Magister prawa UAM (19...

więcej... | pokaż komentarze

Wycieczka do Brukseli

Czwartek, 11.12.2008 - kostek

W dniu 27 listopada 2008 roku na zaproszenie europosła Józefa Piniora grupa najstarszych członków Szkolnego Klubu Europejskiego wyjechała na wycieczkę do Brukseli. Kolejny wyjazd stał się podsumowaniem dotychczasowej współpracy Klubu z europosłem oraz dyrektorem jego wrocławskiego biura poselskiego Jarosławem Wardęgą. Jej koszty zostały pokryte ze środków Parlamentu Europejskiego. Z relacji uczestników wynika, że cały wyjazd był piękną przygodą. Zapraszamy do relacji fotograficznej!

pokaż komentarze

Lekcje Europejskie 2008

Poniedziałek, 24.11.2008 - kostek

Lekcje europejskie

Młodzież w Europie - lekcje europejskie Eurodesk Polska

Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesku we Wrocławiu

Stowarzyszenie Tratwa

Konsultantki: Edyta Dec, Urszula Matlach

ul. Probusa 9/4, 50-242 Wrocław

tel. (71) 321 08 71 , wroclaw@eurodesk.org

czynny: pon. 8-16, wt. 8-16, śr. 13-17

Poznaj szanse i możliwości, jakie Unia Europejska stwarza młodzieży.

\"Młodzież w Europie\" to cykl pięciu lekcji europejskich w całości opracowanych przez...

więcej... | pokaż komentarze

Eurodesk

Czwartek, 09.10.2008 - kostek

Eurodesk Polska (eurodesk@eurodesk.pl)

poszukuje partnerów/zaprasza do projektów 08.10.2008

Dla uczniów i nauczycieli

Europejski Tydzień Młodzieży - debata

Comenius - badanie przeszłości Europy

Dla grup młodzieży i organizacji młodzieżowych

Sportowa wymiana z Francuzami

Trójstronna wymiana z Czechami i Niemcami

Artystyczna wymiana z Łotyszami

Szwecja – obóz dla dzieci z schorzeniami neuropsychiatrycznymi

Dla wolontariuszy

Wolontariat i nauka języka w Rumuni ...

więcej... | pokaż komentarze

60. rocznica śmierci WITOLDA PILECKIEGO

Niedziela, 21.09.2008 - kostek

Witold Pilecki

Prawdopodobnie bohater o najodważniejszej karcie z całej II wojny światowej. Człowiek, który całym swoim życiem ukazał, że nie istnieją granice odwagi i poświęcenia.

Witold Pilecki \"WITOLD\"

1901 – 1948

Przybrane nazwiska: Roman Jezierski, Tomasz Serafiński.

Pseudonimy: Druh, Witold.

Oficer rezerwy kawalerii WP: podporucznik [1925], porucznik [11.XI.41],

rotmistrz [11.XI.43].

rtm. Witold Pilecki 1901- 1948

Witold Pilecki, żołnier...

więcej... | pokaż komentarze

Spotkanie 25 kwietnia 2008 r. - Traktat Lizboński

Niedziela, 27.04.2008 - kostek

W dniu 25.04.2008 roku Szkolny Klub Europejski MŁODZI EUROPEJCZYCY spotkał się z dyrektorem wrocławskiego biura poselskiego europosła Józefa Piniora Panem Jarosławem Wardęgą. Celem spotkania było przedstawienie uczniom założeń traktatu lizbońskiego i Karty Praw Podstawowych. Na zakończenie spotkania asystent posła obiecał kontynuowanie współpracy i zaprosił nas na spotkanie z Józefem Piniorem w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wyjazd ma być finansowany ze środków Unii Euro...

więcej... | pokaż komentarze

W dniu 14.03.08 odbył się Dzień Otwartej Szkoły.

Piątek, 28.03.2008 - kostek

Klub przygotował pokaz swojego dorobku oraz aktualny plan pracy wspólnie z uczniami demonstrującymi wiadomości i umiejętności z zakresu ratownictwa poznanymi na lekcjach przysposobienia obronnego według przyjętych europejskich procedur.

pokaż komentarze

EURO Konkurs

Piątek, 28.03.2008 - kostek

Euro Konkurs to fragment Projektu Euro (www.projekteuro.pl) ogólnopolskiej inicjatywy edukacji ekonomicznej młodych ludzi. Konkurs przeznaczony jest dla wybitnie uzdolnionych licealistów oraz studentów. Zwycięzcy będą mieli unikalną możliwość kształcenia się i rozwoju poprzez uczestnictwo w elitarnym II Euro College-u, prowadzonym przez najwybitniejszych ekonomistów oraz specjalistów od kampanii społecznych w kraju. Konkurs to szansa dla młodych ludzi na kontakt z autorytetam...

więcej... | pokaż komentarze

Wrocław Bez Barier

Czwartek, 13.03.2008 - kostek

Jak to jest we Wrocławiu, w Polsce, na Świecie...

Czy osoby niepełnosprawne są dyskryminowane?

Czy jest wolność i dostępność, czy nie ma barier nie tylko tych architektonicznych?

Można zadać pytanie, podyskutować ... rozwiać swe wątpliwości,

sprawdzić czy mamy uwolniony rozum, bez barier .

Parlament Młodzieży Wrocławia oraz Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych przy udziale Szkolnego Klubu Europejskiego zorganizował w naszej szkole wystawę poświeconą niepełnospr...

więcej... | pokaż komentarze

Lekcje Europejskie

Czwartek, 13.03.2008 - kostek

W dniu 14.11.2007 r. członkowie i sympatycy SKE brali udział w LEKCJACH EUROPEJSKICH. Jest to cykl edukacyjny przeznaczony dla młodych osób. Lekcje mają na celu przekazać wiedzę na temat programów europejskich dla młodzieży oraz przedstawić korzyści i zagrożenia związane z wyjazdem na studia, do pracy oraz na wolontariat za granicę.

LEKCJE EUROPEJSKIE prowadzone są w ramach programu Komisji

Europejskiej- EuRoDEsK (www.eurodesk.pl).

pokaż komentarze

Młodzi głosują

Piątek, 19.10.2007 - mR.Rogers

W dniu 18.10.2007 r. zorganizowaliśmy w szkole projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzieżowe Wybory Parlamentarne.

Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje poglądy polityczne. Program Młodzi głosują daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla naszego kraju sprawach.

W ramach programu Młodzi głosują, uczniowie organizują w szkołach młodzieżowe wybory prezydenckie, parlamentarne, samorządowe oraz referenda. Ich wyniki publikowane są w mediach.

W trakcie u...

więcej... | pokaż komentarze

Lekcje europejskie

Piątek, 19.10.2007 - mR.Rogers

W dniu 11.10.2007 r. członkowie i sympatycy SKE brali udział w LEKCJACH EUROPEJSKICH. Jest to cykl edukacyjny przeznaczony dla młodych osób. Lekcje mają na celu, w krótki, praktyczny oraz aktywny dla uczniów sposób przekazać wiedzę na temat programów europejskich skierowanych do młodzieży oraz przedstawić korzyści i zagrożenia związane z wyjazdem na studia, do pracy oraz na wolontariat za granicę.

LEKCJE EUROPEJSKIE prowadzone są w ramach programu Komisji Europejskiej- EuRoD...

więcej... | pokaż komentarze

Zaproszenie do udziału w olimpiadzie

Środa, 19.09.2007 - mR.Rogers

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

zamieściliśmy informator kolejnej edycji ogólnopolskiej

Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanej przez Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zawodach. Zachęcamy także do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat Olimpiady, które znajdują się na stronie uczelni www.ah.edu.pl.

Treść regulaminu

pokaż komentarze

W stolicy zjednoczonej Europy.

Środa, 19.09.2007 - mR.Rogers

Od drugiego do czwartego czerwca 2007 roku grupa najstarszych członków Szkolnego Klubu Europejskiego była na wycieczce w Brukseli. Wycieczka stała się podsumowaniem dotychczasowej współpracy klubu z europosłem Józefem Piniorem oraz dyrektorem jego wrocławskiego biura poselskiego Jarosławem Wardęgą. Jej koszty zostały pokryte ze środków Parlamentu Europejskiego. Z relacji uczestników wynika, że cały wyjazd był fantastyczną przygodą. Zresztą sami zobaczcie!

pokaż komentarze

"SdS" - czyli "Silesius dla Szkół"

Niedziela, 20.05.2007 - mR.Rogers

Od 9 maja 2007r. obchodziliśmy w szkole Dni Europejskie. Szkolny Klub Europejski przy współpracy z Domem Spotkań im. Angelusa Silesiusa zorganizował w ramach programu "Silesius dla Szkół" dla 120 uczniów warsztaty na temat "Ja obywatel świata". Jest to już czwarta edycja tego programu. Uczestnictwo w nim daje młodym ludziom możliwość poznawania praw i obowiązków obywatelskich, dyskusji, refleksji i inspiracji do podejmowania różnorodnych działań na terenie szkoły i Wrocławia.

pokaż komentarze

"Jeśli my zapomnimy o Nich to niech Bóg zapomni o nas!"

Wtorek, 01.05.2007 - mR.Rogers

W hołdzie tym, którzy polegli i cierpieli w wyniku napaści Związku Radzieckiego na Polskę w dniu 28.04.07 r. odbyła się pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru we Wrocławiu uroczysta msza święta oraz złożenie wieńców. W uroczystości brali udział przedstawiciele władz wojewódzkich i miasta Wrocławia, parlamentarzyści oraz delegacje szkół. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy składający się z członków klubu europejskiego.

pokaż komentarze

W dniu 30.03.07 odbył się Dzień Otwartej Szkoły.

Piątek, 06.04.2007 - mR.Rogers

Była to wyjątkowa okazja do zapoznania się "na żywo" z historią i dniem dzisiejszym naszej szkoły. Chętni do nauki mieli również możliwość porozmawiania z nauczycielami a także z uczniami o wszystkim, co związane jest z nauką w naszym liceum.

Klub przygotował pokaz swojego dorobku oraz aktualny plan pracy wspólnie z uczniami demonstrującymi wiadomości i umiejętności z zakresu ratownictwa poznanymi na lekcjach przysposobienia obronnego według przyjętych europejskich procedur.

pokaż komentarze

Spotkanie z Dorotą Mołodyńską

Piątek, 06.04.2007 - mR.Rogers

22.03.2007 r. członkowie naszego klubu spotkali się z koordynatorką projektów międzynarodowych Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu Dorotą Mołodyńską. Przedstawicielka tej szacownej instytucji zapoznała nas z historią i dniem dzisiejszym organizacji oraz zaprosiła do udziału w kolejnej edycji programu "SdS" - czyli "Silesius dla Szkół". Jest to już czwarta edycja tego programu bardzo popularnego wśród wrocławskiej młodzieży, pedagogów i nauczycieli....

więcej... | pokaż komentarze

Konkurs "Gazety Wyborczej" Wrocławski Licealista 2006

Niedziela, 03.12.2006 - mR.Rogers

Licealiści rozwiązywali w sobotę 2 grudnia w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 63 przy ul. Menniczej testy, które napisali pracownicy naukowi wrocławskich uczelni. Opracowali zadania z: matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, historii i języka polskiego, a także języków obcych - angielskiego, niemieckiego i francuskiego.

Tydzień później etap finałowy: również w SP 63 dziesięcioro najlepszych uczestników będzie pokonywać naukowy tor przeszkód, czyli rozmawiać z eksper...

więcej... | pokaż komentarze

Spotkanie Klubu w ramach akcji Wrocław bez barier

Niedziela, 03.12.2006 - mR.Rogers

W dniu 28.11.2006 r. odbyło się spotkanie członków Klubu z

p.Sławomirem Piechotą, posłem na Sejm RP

p.Tadeuszem Krasoniem, prezesem WSON

W ramach programu "Wrocław bez barier" dowiedzieliśmy się jak to jest we Wrocławiu, w Polsce, na świecie:

- czy osoby niepełnosprawne są dyskryminowane;

- czy jest wolność i dostępność, czy nie ma barier nie tylko tych architektonicznych.

Mogliśmy zadać pytanie, podyskutować i rozwiać swe wątpliwości, sprawdzi...

więcej... | pokaż komentarze

Protokół wyników wyborów z dnia 02.11.06

Czwartek, 16.11.2006 - mR.Rogers

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI przy Liceum Ogólnokształcącym Nr VII

organizuje w ramach programu MŁODZI GŁOSUJĄ w dniu 02.11.06 prawybory przed wyborami samorządowymi

Program umożliwia niepełnoletnim obywatelom udział w wyborach organizowanych równolegle do wyborów powszechnych. Program realizowany jest w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych od 1995 roku.

W trakcie udziału w projekcie uczniowie:

...

więcej... | pokaż komentarze

17.03.2006 r. DRZWI OTWARTE

Wtorek, 04.04.2006 - rysiek4

Pokaz dorobku Szkolnego Klubu Europejskiego MŁODY EUROPEJCZYK oraz kącik pierwszej pomocy.

pokaż komentarze

Debata z eurodeputowanym Józefem Piniorem

Poniedziałek, 06.03.2006 - mR.Rogers

Pierwszego marca 2006 w naszej szkole odbyła się debata z udziałem eurodeputowanego Józefa Piniora pod hasłem "MŁODZI EUROPEJCZYCY PYTAJĄ". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele młodzieżówek partyjnych z Wrocławia oraz członkowie klubu i uczniowie naszego liceum.

Zapraszamy do galerii, w której można zobaczyć zdjęcia z debaty.

pokaż komentarze

Eurodeputowani

Niedziela, 19.02.2006 - mR.Rogers

Na stronie klubowej dostępna jest lista polskich eurodeputowanych: zdjęcia, podstawowe dane oraz adresy internetowe. Lista eurodeputowanych

pokaż komentarze

Spotkanie z Panem Jarosławem Wardęgą - relacja

Środa, 07.12.2005 - mR.Rogers

Sprawozdanie ze spotkania z Panem Jarosławem Wardęgą, dyrektorem biura poselskiego europosła Józefa Piniora.

W dniu 01.12.2005 roku Szkolny Klub Europejski MŁODZI EUROPEJCZYCY spotkał się z dyrektorem wrocławskiego biura poselskiego europosła Józefa Piniora Panem Jarosławem Wardęgą. Celem spotkania była próba zbilansowania rocznego udziału Polski w Unii Europejskiej oraz działalność polskich deputowanych w Parlamencie Europejskim. Na spotkaniu obecnych było 26 członków klub...

więcej... | pokaż komentarze

Nowe zdjęcia w galerii

Poniedziałek, 05.12.2005 - duck

W galerii zostały umieszczone fotki z Dnia Otwartej Szkoły, oraz z debaty z udziałem członków wrocławskich młodzieżówek przed referendum europejskim .

pokaż komentarze

Witamy

Poniedziałek, 05.12.2005 - duck

Idąc z duchem czasu i najnowszymi trendami w sztuce tworzenia stron www, prezentujemy nową, wirtualną odsłonę Klubu "Młodzi Europejczycy". Jest jeszcze co prawda w budowie, ale prace są na ukończeniu. Mamy nadzieję, że taka wizytówka Klubu spodoba się wszystkim... Tak więc miłej lektury.

pokaż komentarze

lo7euro !!

Środa, 09.11.2005 - mR.Rogers

Nowa stronka, nowy design. TAK. Nareszcie strona w standardach europejskich ;)

pokaż komentarze
Równość

Czy wiesz, że UE wprowadziła jasną i niepodważalną zasadę równej płacy za taką samą pracę kobiet i mężczyzn ?

Działalność klubu

Dzień Otwarty

Więcej zdjęć w galerii.

© Copyright by Lech Groblewicz & Maciej Rynkiewicz
Zaloguj się