W ramach współpracy Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi, odbyły się w naszej szkole warsztaty z nanoinżynierii.

Celem zajęć było przedstawienie uczniom na czym polega zagadnienie nanoinżynierii w praktyce i w interesujący sposób pokazać im bardziej skomplikowaną fizykę.

Zajęcia składały się z 3 części:

(1) Prezentacji/wykładu przedstawiającego tematykę,
(2) części, w której uczniowie pracowali w 5'cio osobowych grupach opracowując zadane im zagadnienie,
(3) prezentacji tego co jest realizowane w ramach nanoinzynierii na Politechnice.

Warsztaty w Szkole prowadzone były przez studentów czwartego i piątego roku fizyki technicznej w sposób interaktywny a ich celem było dostrzeżenie znaczenia nanoinżynierii we współczesnym świecie.

Uczestnicy, podzieleni na  grupy, tworzyli „mapę myśli” ukazującą wiedzę i wyobrażenia uczniów na temat nanotechnologii a następnie, na podstawie otrzymanych materiałów i informacji dostępnych w Internecie, opracowywali wylosowane zagadnienie związane z tematem warsztatów.

Podsumowaniem była wycieczka do laboratoriów PW ukazująca jak w praktyce wygląda praca badawcza i do jakich efektów może doprowadzić.

Miłym akcentem były dla uczestników warsztatów prezenty ufundowane przez PW.

nano4