Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III Wrocławskim Dniu Młodego Elektryka zorganizowanym przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej.

Zespołowo uczniowie:

• Majdowski Mateusz klasa IIH
  • Rejman Kamil klasa IIG
  • Wolniewski Filip klasa III

zajęli II miejsce w konkursie wiedzy technicznej w kategorii: liceum ogólnokształcące.

Test konkursowy składał się z zagadnień z matematyki, fizyki i techniki, oceniane były także, podczas laboratoriów,  umiejętności z zakresu elektroniki.

Uczniowie wysłuchali również wykładów prowadzonych przez pracowników Politechniki Wrocławskiej na temat programowania sterowników PLC oraz harvestingu energii. Po wykładach uczestniczyli w laboratoriach: urządzeń elektrycznych, napędu Eeektrycznego, PLC, instalacji elektrycznej.

Uczniowie brali udział w konkursie na zaproszenie Koła Naukowego Politechniki Wrocławskiej w ramach kontynuowania współpracy dydaktyczno-naukowej z uczelnią.