Na zakończenie Tygodnia Humanistycznego (20 – 24.03.2017) odbyła się wycieczka po wrocławskiej Starówce pod hasłem „Jak handlowano w dawnym Wrocławiu”

- szlakiem dawnych domów handlowych, usytuowanych w Rynku i jego okolicach oraz innych miejsc w różny sposób związanych z wrocławskim stanem kupieckim. Szczególne miejsce w tym spacerze przypadło, oczywiście, Ratuszowi i Piwnicy Świdnickiej a także okazałym dawnym domom handlowym z ul. Rzeźniczej. W wycieczce udział wzięło 19. uczniów klas I A, I F, I i, a przewodnikiem była p. prof. Izabela Chaszczowska, nauczycielka języka polskiego w naszym liceum a także członek PTTKi przewodnik miejski. Spacer ten to także część realizowanego w naszej szkole projektu edukacji regionalnej „Śladami starego Wrocławia”, którego autorką jest p. prof. Chaszczowska.