Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 1D, Veronika Makhina, została finalistką XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego, której etap centralny odbył się w Warszawie w dniach 8 i 9 kwietnia.

Finał ogólnopolski składał się z dwóch części -  pisemnej oraz ustnej.

Uczestnicy eliminacji centralnych, oprócz doskonałej znajomości języka rosyjskiego, musieli wykazać się niezwykle szeroką wiedzą dotyczącą literatury, kultury, tradycji, geografii, historii, kwestii społecznych, gospodarczych etc. krajów rosyjskojęzycznych, jak również Polski. Przygotowanie się do olimpiady wymagało więc ogromnego nakładu pracy, systematyczności, dociekliwości i wytrwałości. Nasza Veronika znakomicie sprostała wyzwaniu! Brawo!

Nauczycielem przygotowującym uczennicę do olimpiady była pani profesor Ewa Kosakowska - Wożniak.

Gratulacje!

final ros