Po szkole przemieszczały się dzisiaj osoby w strojach historycznych wzbudzając zainteresowanie i uśmiech. Najczęściej przebywały w okolicach biblioteki. Ich obecność związana była z szkolną edycją Narodowego Czytania, akcji promującej czytanie i propagującej literaturę polską. W tym roku Prezydenet Bronisław Komorowski jako lekturę zaproponowal Trylogię.

Fragmenty Potopu i Pana Wołodyjowskiego w czytelni czytali: pani Wioletta Maciejewska – nauczyciel – bibliotekarz, pani  Agata  Rusnak – Kozłowska – nauczycielka wiedzy o kulturze oraz pan Leszek Duszyński -  dyrektor szkoły.

Uczestniczyliśmy także w narodowym czytaniu Trylogii H. Sienkiewicza w ogrodzie botanicznym w sobotę 06.09.2014.

Uczniowie LO VII wraz z nauczycielkami Wiolettą Maciejewską i Moniką Altman w strojach z czasów powieści mieli za zadanie zapraszać i informować przechodniów o akcji czytania. Pani Wioletta Maciejewska we wspaniałym stroju karczmarki częstowała jabłkami z Maciejowego Sadu.

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Teatru Współczesnego za wypożyczenie strojów.

Uczniowie zapraszali do wspólnego czytania lub słuchania powieści w całym ogrodzie, zachęcali do obejrzenia pokazów szermierki i przeciągania liny przygotowanych specjalnie na tą okazję. Wyszli również na Ostrów Tumski i zachęcali do odwiedzenia ogrodu botanicznego. Wiele osób wychodząc z ogrodu informowało, że miło spędziło ten sobotni dzień, niektórzy chcieli zrobić sobie pamiątkową fotografię z przebranymi osobami.

Wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy.