16 października w LO nr VII  odbyło się uroczyste nominowanie LO nr V do udziału w sztafecie szkół w ramach akcji STOP MOWIE NIENAWIŚCI.

Podczas spotkania zaproszeni goście, Rada Pedagogiczna oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, mieli okazję zapoznać się  z konkretnymi przykładami mowy nienawiści, które występują  w przestrzeni publicznej. Uczestnicy dowiedzą się, jak ją rozpoznawać, zgłaszać i jakie działania  są podejmowane w wyniku takich zgłoszeń.

W ramach projektu w LO nr VII odbyły się wcześniej warsztaty dla uczniów dotyczące walki z nietolerancją i wykluczeniem społecznym, prowadzone przez prelegentów z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wrocławskiego Centrum Wolontariatu.

Aneta Radomyska