„ Naród bez dziejów,bez historii,bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi,narodem bezdomnym,bez przyszłości.” (Prymas Stefan Wyszyński)

1. września minęła 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Tego dnia o świcie zaatakowały nas Niemcy, 17. września uderzył na Polskę ZSRR.

Obchody wrocławskie, które odbyły się na Cmentarzu Wojennym na Grabiszynku zorganizowali wspólnie Garnizon Wrocław oraz wojewoda dolnośląski. Uroczystość miała na celu upamiętnienie tamtych wydarzeń oraz oddanie hołdu wszystkim tym, którzy zginęli w obronie ojczyzny podczas II wojny światowej, tym, którzy zginęli właśnie tutaj, we Wrocławiu oraz na terenie Dolnego Śląska.

Mijają lata, ale pamięć o tamtych wydarzeniach musi być żywa, szczególnie w kontekście aktualnych wydarzeń w Europie i na świecie.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele społeczności naszej szkoły – Olga Szwaczka, Zuzanna Wiatkowska, Grzegorz Nowicki oraz Mateusz Ścisły pod opieką p. Aleksandry Milewicz.