7 września bieżącego roku gościliśmy w naszej szkole grupę gruzińskich nauczycieli, których wizyta studyjna była elementem projektu "Jesteśmy obywatelami. Promocja postaw obywatelskich w Gruzji".

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Ośrodek Współpracy Europejskiej wraz z lokalnym partnerem, organizacją Most Pokoju "Kartlosi" z Gori, w Gruzji. W ramach projektu grupa gruzińskich nauczycieli przedmiotu "edukacja obywatelska" poznaje polskie doświadczenia w zakresie rozwoju edukacji obywatelskiej, aktywizacji społecznej i tematów pokrewnych. Projekt, o którym mowa realizowany jest w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Gości podejmował Dyrektor Szkoły Leszek Duszyński, który przybliżył im historię szkoły i postać jej patrona. Panie Aneta Radomyska i Monika Altman wspólnie z młodzieżą zaprezentowały działalność szkolnego „Wolontariatu”, a Grażyna Przybycień odpowiadała na pytania dotyczące edukacji obywatelskiej i historycznej licealistów.