27 maja 2015 r. w Centrum Sztuki IMPART we Wrocławiu odbył się IV Przegląd Twórczości w Języku Niemieckimw ramach projektu Młodzi Obywatele Kultury.

PTwJN2Przegląd adresowany jest do placówek publicznych i niepublicznych i obejmuje: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Cele Przeglądu:

• rozbudzanie zainteresowania językiem niemieckim i pozytywne nastawienie do nauki języka obcego,
  • stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości publicznej prezentacji przygotowanych form artystycznych w języku niemieckim,
  • umożliwienie nauczycielom wzajemnych inspiracji i doskonalenia warsztatu pracy z zakresu nauczania języka niemieckiego.

Naszą szkołę reprezentowały godnie dwie uczennice z klasy 2c:

1. Barbara Białkowska z brawurowo wykonaną piosenką „Die perfekte Welle” - Juli,
  2. Weronika Kozłowiecka z doskonale wykonaną piosenką „Du hast mein Herz gebrochen” - Yvonne Catterfeld

Organizatorem IV Przeglądu Twórczości w Języku Niemieckim było Przedszkole nr 71 we Wrocławiu. Honorowy patronat nad imprezą objęli:

• Dolnośląski Kurator Oświaty,
  • Marszałek Województwa Dolnośląskiego,
  • Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec,
  • Niemieckie Towarzystwo Społeczno - Kulturalne we Wrocławiu,
  • Starosta Powiatu Wrocławskiego,
  • Goethe-Institut w Krakowie,
  • Instytut Austriacki we Wrocławiu,
  • Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we Wrocławiu.

Opiekun: pani Beata Tadla – Matkowska.

Serdecznie gratulujemy!