W czwartek, 28. maja w naszej szkole gościliśmy 10 szkół z Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK i Bohaterów AK.

Ponieważ właśnie upływa rok od naszego wstąpienia do Rodziny Szkół im. AK, zorganizowaliśmy Rodzinny Koncert Patriotyczny.

W koncercie wzięła udział prezes Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK pani Dorota Rasała Świtoń, zaproszeni goście z Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, ze Światowego Związku Żołnierzy AK i Związku Piłsudczyków oraz przedstawiciele (dyrektorzy, opiekunowie i artyści) ze SP nr 2 w Trzebnicy, SP nr 30 z Wałbrzycha, SP nr 23 z Wrocławia, SP nr 93 z Wrocławia, Zespołu Szkół w Lubiążu, z Gimnazjum nr 1 w Strzelinie, z Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy, z Gimnazjum Gminy Oleśnica, z Gimnazjum w Żórawinie oraz z LO nr 1 w Miliczu.

Pierwszą, oficjalną część spotkania otworzyła prezes Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. A K pani Dorota Rasała-Świtoń, która następnie przekazała głos Wicedyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji pani Janinie Jakubowskiej i dyrektorowi naszej szkoły panu Leszkowi Duszyńskiemu .

Po przemówieniach klasa II C przedstawiła spektakl „Krzysztof Kamil Baczyński”, a następnie po poczęstunku rozpoczęliśmy koncert. Dzieci i młodzież wykonywali takie utwory jak np. : Rozszumiały się wierzby płaczące, Pałacyk Michla, Czerwone Maki, Biały krzyż czy Hymn Sybiraków, Idziemy w noc.

Uwieńczeniem uroczystości było rozdanie dyplomów wszystkim uczestnikom „Rodzinnego śpiewania” i zapowiedź kolejnego koncertu, którego głównym celem będzie popularyzacja różnorodnych pieśni przejawiających nuty patriotyzmu i walki o niepodległość.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przyjęcia gości – tym, którzy zajmowali się organizacją, nagłośnieniem oraz tym, którzy przynieśli ciasta.

W piątek uczniowie klasy II C po raz kolejny wystawili spektakl o naszym patronie, tym razem dla klas drugich. Pamiętajmy, że w tym roku obchodziliśmy 40. rocznicę nadania naszej szkole imienia tak wspaniałego poety – żołnierza.