[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

10 kwietnia 2015 r. w budynku ZS nr 23 przy ul. Dawida odbył się III etap VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia „Wratislavia Aeterna”, który zalicza się do międzyszkolnego projektu „Magnum Praemium Wratislaviae” („Wielka Nagroda Wrocławia”).

Swoją prezentację multimedialną na temat „Historyczna zabudowa Wrocławia widziana z Odry” przedstawiła drużyna naszej szkoły w składzie: Ewa Mańkowska (III F) – kapitan drużyny, Alicja Orman (I F) i Dawid Falkowski (II C).

Prezentacja spodobała się jury i zajęliśmy II miejsce.

W etapie wiedzowym tego konkursu Jerzy Tomes (III C) zajął II miejsce uzyskując 60 punktów, a Ewa Mańkowska miejsce III, uzyskując 57 punktów. Opiekunem drużyny była p. Aleksandra Milewicz.

Także na tej samej uroczystości ogłoszone zostały wyniki III Powiatowego Konkursu o Wrocławiu w języku angielskim „My Wroclaw – Wroclaw seen from the Oder” („Wrocław widziany z Odry”), odbywającego się również w ramach międzyszkolnego projektu „Magnum Praemium Wratislaviae”.

Drużyna naszej szkoły w składzie Jagoda Dąbrowska (III A), Agata Słupska (III A) oraz Anna Swędrak (III A) zajęła II miejsce. Opiekunem drużyny była p. Grażyna Przybycień.

Drużynom oraz Jurkowi i Ewie serdecznie gratulujemy!

Do góry