[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

W sobotę, 28.marca 2015r, gościliśmy w naszej Szkole Gimnazjalistów i ich  Rodziców, którzy odwiedzili nas, aby zapoznać się z bogatą ofertą „siódemki”.

Nasi Goście mieli okazję uczestniczyć w licznych atrakcjach przygotowanych przez Nauczycieli oraz Uczniów. Oglądali zatem spektakl teatralny złożony z fragmentów II części „Dziadów” Adama Mickiewicza przygotowany przez klasę II E – humanistyczną pod kierunkiem Pani Renaty Myśków. Spektakl ten młodzi (i starsi widzowie) nagradzali wielkimi brawami. Zapoznali się również ze specyfiką klasy humanistycznej, mając możliwość obejrzenia filmu o licznych przedsięwzięciach kulturalnych i naukowych organizowanych przez nauczycieli i uczniów klas humanistycznych.

Uczniowie klasy I B pod kierunkiem Pani Izabeli Chaszczowskiej zaprezentowali stworzony przez siebie film poświęcony historii teatru polskiego z okazji 250. rocznicy powstania Teatru Narodowego.

Gimnazjaliści mieli też okazję do wysłuchania i obejrzenia poezji i pieśni w języku rosyjskim oraz zabawnego widowiska  o Czerwonym Kapturku w języku niemieckim, a także pięknych piosenek  w tym języku. Wykonawcami byli oczywiście uczniowie, a występy przygotowały Panie: Ewa Kosakowska (język rosyjski) i Beata Tadla – Matkowska (język niemiecki).

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także eksperymenty chemiczne, którzy przeprowadzali młodzi adepci tej nauki pod czujnymi oczyma nauczycieli chemii oraz pokazy w pracowniach fizycznych przygotowane i  nadzorowane przez Panie: Agatę Zarzycką i Janinę Urygę – nauczycielki fizyki.

Jeśli dodamy do tego wystawy zwierząt rozmaitych (uczniowie przyprowadzili / przynieśli swoich podopiecznych) w gabinetach biologicznych oraz całą gamę gier i prezentacji dla zainteresowanych technologią informatyczną będziemy mieli niemal pełny obraz tego, co Szkoła zaoferowała swoim przyszłym (miejmy nadzieję !) uczniom.

Niemal, gdyż koniecznie wspomnieć należy o wystawie poświęconej wyjazdom zagranicznym naszych uczniów i prezentacji projektów w ramach programu Comenius (obecnie Erasmus+) przygotowanej przez Panie: Bożenę Rośkiewicz i Magdalenę Prykowską. Nie można pominąć też ekspozycji poświęconych językowi angielskiemu i francuskiemu. Tym i innym prezentacjom towarzyszyły rozmowy kandydatów i ich rodziców z nauczycielami, którzy starali się szczegółowo odpowiadać na pytania dotyczące specyfiki nauki w VII LO.

Pani Aneta Radomyska – pedagog szkolny oraz pani Monika Altman – nauczycielka religii – prezentowały dokonania szkolnego wolontariatu i zachęcały kandydatów o wielkim i czułym sercu do aktywności w tej dziedzinie.

Pani Aleksandra Milewicz i Pan Jerzy Jasiński pokazywali stare „siódemkowe” kroniki oraz film o dawnej Szkole. Łza się w oczach kręciła – nie tyle Gimnazjalistom, co ich Rodzicom – kiedyś uczniom naszego Liceum!

O muzycznych zdolnościach naszej młodzieży świadczy zarówno prezentacja umiejętności rodzimych „rokendrolowców” – w pomieszczeniu piwnicznym – a jakże! oraz chórzystów, którzy objawiali swoje pasje i miłość do Polihymnii na 3. piętrze. Oba rodzaje muzyki przyciągały wielu przyszłych licealistów, na których talenty artystyczne liczymy!

Szkoła dba również o rozwój fizyczny młodzieży, kierując się zasadą "w zdrowym ciele - zdrowy duch". Dali temu wyraz nauczyciele wychowania fizycznego, proponując kandydatom udział w licznych zajęciach sportowych. Ta oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem przyszłych uczniów „siódemki".

Wszystkim przedsięwzięciom towarzyszyły poczęstunki oraz liczne rozmowy z nauczycielami i uczniami.

Przewodnikami po niemałym budynku szkoły byli uczniowie klasy I E – humanistycznej, którym należy się wielkie uznanie za wysoką kulturę i kompetencje. Dzięki nim Goście nie musieli błądzić i mogli zobaczyć wszystko, co „siódemka” oferuje.

Osobami, bez których Dzień Otwartych Drzwi nie mógłby zaistnieć, były Panie: Katarzyna Moskwa i Ewa Nowak – organizatorki i koordynatorki całego przedsięwzięcia!

Nauczycielom i Uczniom zaangażowanym we wszystko, co się w szkole działo – serdecznie dziękuję a Gimnazjalistów zapraszam do współtworzenia naszej szkolnej społeczności!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  - tutaj, a w szczególności zdjęć z przedstawienia II cz. "Dziadów" przygotowanego przez klasę humanistyczną 2E - tutaj.

 

                                                                         Leszek Duszyński

Do góry