[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

„Zdrajcy” i „bandyci” – tak o polskich żołnierzach, którzy po II wojnie światowej stawili opór sowietyzacji ojczyzny, mówiły władze komunistyczne.

Torturowani, przetrzymywani w nieludzkich warunkach, szantażowani, zakatowani na śmierć przez władzę ludową, skazani na niepamięć i niebyt, pochowani w bezimiennych mogiłach lub nieznanych miejscach żołnierze wyklęci – niezłomni bohaterowie powoli powracają i znajdują miejsce w polskiej pamięci narodowej.

3 lutego 2011 r Sejm podjął uchwałę o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchodzony jest on od pięciu lat. Coraz uroczyściej.

Po raz piąty reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w niedzielę 1 marca na Cmentarzu Osobowickim przy pomniku na Kwaterze Wojennej Ofiar Terroru Komunistycznego lat 1945 – 1956.

Na uroczystościach obecny był pan dyrektor Leszek Duszyński oraz poczet sztandarowy w składzie Julia Gozdek, Zuzanna Wiatkowska, Damian Maciuszek z klasy II E i fotograf Mateusz Ścisły z klasy I E, pod opieką p. Aleksandry Milewicz.

Do góry