[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

Są w życiu narodu takie chwile i wydarzenia, o których nie sposób zapomnieć i na dźwięk których szybciej bije serce…

Bitwa o Monte Cassino i udział w niej żołnierzy polskich 2. Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa, jest bezsprzecznie takim wydarzeniem.

W tym roku mija 80. rocznica krwawych walk o Monte Cassino. Z tej okazji panie: Marzena Bieżuńska i Grażyna Przybycień przygotowały wraz z uczniami klasy 4D, 4E, 4G i 4H projekt historyczny zatytułowany: „Chłopcy spod Monte Cassino”.

Projekt, o którym mowa jest wzbogacony o wypożyczoną z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej wystawę zatytułowaną:”Dzieje 2. Korpusu…inaczej! Karykatury autorstwa Mieczysława Kuczyńskiego”. Autor – uczestnik walk o Monte Cassino w niekonwencjonalny sposób już po zakończeniu działań wojennych, przedstawił szlak wojenny żołnierzy gen. Andersa. Zapraszamy społeczność szkolną do zapoznania się z projektem usytułowanym na III piętrze obok sali 304 w budynku A naszej szkoły. Natomiast wystawa karykatur jest dostępna w auli w budynku A. Jednocześnie dziękujemy uczniom klasy 3E za pomoc logistyczną przy jej przygotowaniu.

Do góry