W dniu 19.04.2024 r. odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora ZSL z Okazji Święta Patrona Szkoły.

Zawody były siódmą rundą Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkól Ponadpodstawowych Dolnego Śląska z przyrządów otwartych (muszka-szczerbinka).

Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie:

1. Bianka Gruszecka kl. 3i
  2. Zofia Suwała kl. 3i
  3. Hubert Drobczyński kl. 3g
  4. Noemi Wojda kl. 3b2
  5. Julia Drozd kl. 2c
  6. Mateusz Jakubów kl. 3f
  7. Anastazja Widlicka kl. 3f
  8. Kacper Pilarczyk kl. 2b

Zawody toczyły się w wyjątkowo zaciętej, ale sportowej rywalizacji. Poziom zawodów był wyrównany, jednak najwyższy z dotychczas rozegranych w tegorocznej lidze strzeleckiej. Drużyna nasza dzielnie walczyła i odniosła duży sukces.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców:

Mateusz Jakubów zajął III miejsce i został wyróżniony brązowym medalem oraz dyplomem.

Hubert Drabczyński zajął VI miejsce i został wyróżniony dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja nasza po zaciętej walce zajęła III miejsce i została wyróżniona pucharem, brązowymi medalami oraz dyplomem.

Nieustannie, serdecznie dziękuję całej drużynie za wytrwałe treningi i zaangażowanie, oraz życzę dalszych sukcesów w sportowej rywalizacji strzeleckiej.

Nauczyciel EDB
mgr inż. Jacek Szczepanik