W listopadzie 2007 r. Sejm RP podjął uchwałę o ustanowieniu dnia 13. kwietnia - Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W tym roku w uroczystościach, które odbyły się 11.04, uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Aleksandra Graczyk (4i), Aleksander Horoszkiewicz (2g), Adam Janowicz (2g).

Obchody odbywały się przed Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej (Pomnik Ofiar Katynia, Miednoje i Charkowa, Bykowni i innych nieznanych miejsc) w parku im. Juliusza Słowackiego.

Tam zgromadzili się kombatanci, żołnierze, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz liczni uczniowie wrocławskich szkół wraz z delegacją naszej szkoły.

Uroczystości rozpoczęto odegraniem Hymnu, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, IPN oraz władz samorządowych wygłosili przemówienia, następnie odmówiono modlitwy ekumeniczne i odczytano Apel Pamięci . Po Apelu miała miejsce salwa honorowa i orkiestra wojskowa odegrała hejnał „Cisza”.

Nasza szkoła, jak co roku, pamiętała o strasznej zbrodni, która pochłonęła prawie 22 tysiące polskich jeńców wojennych. Zbrodni tej dokonali Rosjanie podczas II wojny, wiosną 1940 roku.