Zakończyły się ogłoszone pod koniec stycznia, a trwające od 4.03. do 15.03.2024  Dni Patrona LO nr VII 2024.

W tym roku życiu i twórczości K. K. Baczyńskiego poświęcone były następujące wydarzenia: cykl lekcji o Baczyńskim dla klas I, wykład  Dyrektora Leszka Duszyńskiego inaugurujący Dni Patrona, konkurs strzelecki o Puchar Dyrektora LO nr VII, konkursy na projekt graficzny, na kartkę z kalendarza tematycznie związaną z postacią Poety, kaligraficzny, plastyczny, fotograficzny, twórczości własnej "Notes Kamila",  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poezja pokolenia Kolumbów" skierowany do uczniów szkół Rodziny Armii Krajowej oraz projekt "Śladami K. K. Baczyńskiego" związany z wycieczką do Warszawy klasy 2H.

Całość zwieńczyła uroczysta Gala Laureatów, na którą złożyły się impresja teatralna zainspirowana wierszem Poety pt. "Bajka", przygotowana przez uczniów klasy humanistycznej 3E oraz wręczenie nagród laureatom konkursów. Fundatorem nagród pieniężnych w konkursach  Dni Patrona jest Rada Rodziców LO nr VII, której członkom organizatorzy serdecznie dziękują za kolejny patronat finansowy nad wydarzeniem. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców i wyróżnionych w tegorocznej edycji, której organizatorami byli: Izabela Chaszczowska, Marta Drewniowska, Jarosław Krupiński, Elżbieta Kurowska, Aleksandra Milewicz, Grażyna Przybycień, Marzenna Staniak, Jacek Szczepanik, Piotr Zarzycki.

Gratulujemy zwycięzcom! Do zobaczenia w przyszłym roku - 50. rocznicy nadania imienia Szkole!
Laureaci konkursów:

• I m. Jan Piotrowski kl. 4F
  • II m. Marharyta Korchak kl. 3B2
  • III m. Antonina Milewska kl. 2D
wyróżnienia: Wiktoria Bach kl. 3b2, Maja Dąbrowska kl. 3B2, Anna Malinowska kl. 1B2

KONKURS NOTES KAMILA
  • I m. Aleksandra Baranowska kl. 1B1