W dniu 08.03.2024 r. odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora LO XV z Okazji Święta Patrona Szkoły.

Zawody były szóstą rundą Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkól Ponadpodstawowych  Dolnego Śląska z przyrządów zamkniętych (przeziernik).

Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie:

1. Hubert Drobczyński kl. 3g
  2. Anastazja Widlicka kl. 3f
  3. Noemi Wojda kl. 3b2
  4. Bianka Gruszecka kl. 3i
  5. Zofia Suwała kl. 3i
  6. Mateusz Jakubów kl. 3f
  7. Julia Drozd kl. 2c
  8. Kacper Pilarczyk kl. 2b

Zawody toczyły się w zaciętej, ale sportowej rywalizacji. Poziom zawodów był  wyrównany jednak bardzo wysoki. Miejsca drużyn decydowały się do ostatniego strzału w zawodach. Drużyna nasza dzielnie walczyła i odniosła spory sukces.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

Zofia Suwała zajęła IV miejsce i została wyróżniona dyplomem.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców:

Mateusz Jakubów zajął IV miejsce i został wyróżniony dyplomem.

Hubert Drobczyński zajął V miejsce i został wyróżniony dyplomem.

W  klasyfikacji drużynowej reprezentacja  nasza  zajęła bardzo wysokie III miejsce i została wyróżniona brązowymi medalami,  pucharem oraz dyplomem.

Serdecznie dziękuję całej drużynie za wytrwałe treningi i zaangażowanie oraz życzę dalszych sukcesów w sportowej rywalizacji strzeleckiej.

Nauczyciel EDB
mgr inż. Jacek Szczepanik