[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

We wtorek, 5. marca w Sali Kolumnowej im. J. Woźniaka, odbyło się coroczne spotkanie Rodziny Szkół im. AK i Bohaterów AK.

Podczas spotkania p. W. Trębacz, dyrektor Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu wygłosił prelekcję przybliżającą nam postać Jerzego Woźniaka, żołnierza AK, więźnia politycznego czasów stalinowskich, lekarza i przyjaciela Rodziny Szkół im. AK.

Następnie odbyła się (już 12) wystawa prac wykonanych przez uczniów szkół zrzeszonych w Rodzinie. Tematem wiodącym wystawy było „ Przesłanie dla potomnych, jakie przekazał wybrany żołnierz AK”.

W wystawie uczestniczyła delegacja naszej szkoły z panem dyrektorem Leszkiem Duszyńskim.

Uczennice z klasy 2b1, Sara Ciskowska, Julia Gierada, Milena Karpicz i Julia Małecka, wybrały postać Patrona, K. K. Baczyńskiego. Wykonały plakat i przedstawiły przesłanie naszego Patrona.

Przekazały zgromadzonym, że K. K. Baczyński w swojej twórczości przedstawia świat, w którym przyszłość jego i jego rówieśników została ograniczona przez wybuch wojny. Uczy nas abyśmy kochali wolność, nie poddawali się żadnym złym okolicznościom, pięknie żyli dla Polski, dbali o nią, abyśmy dla niej pracowali, mieli swoje marzenia i je, często pomimo ograniczeń, realizowali. Nasz Patron pokazuje nam również, że nigdy nie należy wyrzekać się miłości. Miłość jest ponadczasowa i wieczna.

W konferencji brało udział 14 szkół z Dolnego Śląska, dyrektorzy tych szkół, kombatanci,pani kurator, wojewoda, przedstawiciel Sejmiku Dolnośląskiego, przedstawiciele Związku Piłsudczyków.

Do góry