Żołnierze Wyklęci, Niezłomni, żołnierze drugiej konspiracji, o których społeczeństwo polskie miało zapomnieć a jednak pamięta.

Ci, którzy przelewali krew w obronie naszej Ojczyzny, którzy charakteryzowali się niezłomną postawą patriotyczną, przywiązaniem do tradycji niepodległościowych. To rotmistrz Witold Pilecki, Danuta Siedzkówna „Inka”, major Adam Lazarowicz „Klamra” i wielu, wielu innych.

Warto też pamiętać o ich bliskich - dzieciach, współmałżonkach, rodzicach, rodzeństwie, którzy często także ponosili ofiary.

1 marca 2024 r. o godz. 10.00 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nasz poczet sztandarowy w składzie: Aleksandra Graczyk (IV i) , Rozalia Teodorczyk (1D) , Aleksander Horoszkiewicz (II G) i Adam Janowicz (II G), wziął udział w uroczystościach pod pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego.

Podczas uroczystości odśpiewano hymn, przemawiali przedstawiciele władz centralnych, samorządowych, kombatanci oraz wnuk majora Lazarowicza.

Modlono się za ofiary terroru stalinowskiego. Odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową.

Obchody zakończyła ceremonia złożenia wieńców pod pomnikiem Ofiar terroru Komunistycznego (kwatera 81A i 120).