W poniedziałek i wtorek (19.02.2024 i 20.02.2024) odbyły się zajęcia z informatyki, przewidziane w ramach współpracy naszej Szkoły z Politechniką Wrocławską.
W zajęciach na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej wzięły udział klasy matematyczno-informatyczne 1H1 i 2H pod opieką p. Marty Drewniowskiej i p. Edyty Bogdanowicz.

W poniedziałek uczniowie brali udział w zajęciach w Komorze Bezodbiciowej EMC które poprowadził mgr inż. Artur Florek.

We wtorek uczestniczyli w dwóch wykładach:
  • "Wydobywanie wiedzy z danych" - dr inż. Jarosław Drapała
  • "Jak sztuczna inteligencja pomaga w diagnostyce" - dr inż. Łukasz Jeleń
Oba wykłady także odbyły się na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązywali zadania, zadawali pytania.

Kolejne zajęcia w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską przewidziane są w marcu.

Marta Drewniowska
koordynator ds. współpracy z Politechniką Wrocławską