W czwartek, 22 lutego 2024 r. na Politechnice Wrocławskiej odbyła się uroczysta Gala Dolnośląskiego Rankingu Liceów i Techników - Perspektywy 2024.
W Gali uczestniczyli uczniowie klasy informatycznej 1H1 pod opieką p. Marty Drewniowskiej.

W czasie uroczystości w imieniu władz uczelni wystąpił prof. Kamil Staniec, prorektor ds. kształcenia Politechniki Wrocławskiej oraz p. Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press.

Dyrektorzy najlepszych dolnośląskich liceów i techników odebrali wyróżnienia przyznane w rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

Głównymi kryteriami oceny w rankingu liceów są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych oraz sukcesy szkół w olimpiadach – również międzynarodowych. W klasyfikacji techników dodatkowo oceniany jest także wynik egzaminu zawodowego.

Oficjalne wyniki ogłoszone zostały w styczniu, a w tegorocznej edycji rankingu przeanalizowano 1431 liceów i 1231 techników, a w opublikowanym zestawieniu znalazło się ostatecznie 1000 najlepszych liceów i 500 techników z całego kraju.

W skład kapituły rankingu wchodzą przedstawiciele uczelni, Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad rankingowych. Jej pracom przewodniczył prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Liceum Ogólnokształcące nr VII zajęło w tym roku wysokie, siódme miejsce w województwie dolnośląskim!

Uczestnicy uroczystości wysłuchali także wykładu pt. "Czy istnieje Życie poza Ziemią? A jeśli tak... jak mogłoby wyglądać", który wygłosił dr inż. Maciej Mulak z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.