W czwartek 14 grudnia  w naszej Szkole odbył się wykład i warsztaty z informatyki.

Wykład poprowadził Pan Radosław Błasiak - prezes fundacji Liga Niezwykłych Umysłów, a uczestniczyli w nim uczniowie klas informatycznych: 1H1 i 2H pod opieką p. Marty Drewniowskiej i p. Edyty Bogdanowicz.

Tematem wykładu były relacyjne bazy danych.

Po wykładzie Pan R. Błasiak poprowadził część warsztatową w pracowni komputerowej dla uczniów klasy 1H1.

Uczniowie pod okiem prowadzącego rozwiązywali zadania z języka SQL na platformie LNU.

Liga Niezwykłych Umysłów to internetowa platforma do nauki praktycznego podejścia do programowania. Platforma zawiera kursy języków programowania używanych w profesjonalnych zastosowaniach (C++, Java, SQL), Każdy kurs podzielony jest na zagadnienia, a te z kolei na lekcje. Lekcje składają się z wiedzy teoretycznej przedstawionej w przystępny sposób oraz ćwiczeń polegających na rozwiązywaniu praktycznych problemów. W ten sposób użytkownik uczy się nie tylko zasad programowania, ale również analitycznego myślenia, kreatywnego podejścia do tematu, czytania dokumentacji ze zrozumieniem, konwersji zadania na model algorytmiczny.

Uczniowie klasy 1H1 byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych zajęć, na warsztaty czekają uczniowie klasy 2H.

Marta Drewniowska - organizator wydarzenia, nauczycielka informatyki w klasach 1H1 i 2H.