„Piękną epoką” nazywa się okres od zakończenia wojny pomiędzy Francją a Prusami w 1871 roku aż do wybuchu I wojny światowej.

Był to czas dobrobytu, istotnych zmian w sferze społecznej, kulturowej na niespotykaną wcześniej skalę. Intensywnie rozwijały się nie tylko nauki ścisłe, ale także dokonano istotnych odkryć, które czyniły codzienne funkcjonowanie łatwiejszym, dbały o zdrowie i ratowanie tego, co najcenniejsze, czyli ludzkiego życia. Właśnie o tych odkryciach i ich twórcach traktuje kolejny projekt historyczno – informatyczny wykonany przez uczniów klasy 3B1 pod opieką pań: Marty Drewniowskiej i Grażyny Przybycień, a zatytułowany: ”Piękna epoka, czyli osiągnięcia w dziedzinie medycyny i nauk ścisłych w XIX wieku”. Uczniowie pracując na lekcjach informatyki wykorzystali takie programy jak: Power Point, Prezi i Canva .Prace zostały ocenione zarówno przez nauczyciela informatyki, jak i nauczyciela historii. Zwiastunem projektu, o którym mowa jest wystawa usytuowana na parterze w budynku A naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia wybranych prezentacji naszych licealistów.

Prezentacja Alicji Zapalskiej