W miniony poniedziałek gościliśmy w naszej szkole panią psycholog z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

W spotkaniu udział wzięły trzy pierwsze klasy (1B2, 1F oraz 1H2), a także kilkoro uczniów ze szkolnego wolontariatu.

W czasie spotkania młodzież dowiedziała się na czym polega działalność hospicyjna, dlaczego tak potrzebne jest małym podopiecznym oraz ich rodzinom, ilu jest podopiecznych na Dolnym Śląsku, w jakim wieku jest najmłodszy, a w jakim najstarszy podopieczny oraz z jakimi problemami i potrzebami zmagają się pracownicy hospicjum oraz dzieci i rodziny, którymi się zajmują.

Zainteresowanie było ogromne, bo i temat niecodzienny, ale jednocześnie bardzo ciekawy i potrzebny. W czasie spotkania padło też sporo dodatkowych pytań, które oczywiście nie pozostały bez odpowiedzi.

Kontynuacją tak rozpoczętej współpracy będzie świąteczna zbiórka dla dzieci – podopiecznych hospicjum, która odbędzie się w listopadzie. Zakończy się na początku grudnia kiermaszem, który zorganizowany zostanie z okazji Dnia Wolontariusza.

Szczegóły – już niebawem, ale już teraz serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji.