W środę 20 września 2023 roku klasa matematyczno-informatyczna 2H pod opieką p. Edyty Bogdanowicz i p. Marty Drewniowskiej uczestniczyła w pokazach i wykładach z matematyki i informatyki w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Na Politechnice Wrocławskiej uczniowie uczestniczyli w warsztatach i pokazach Matematycznego Koła Naukowego pt. „Zastosowania matematyki”.

Na Uniwersytecie Wrocławskim uczniowie uczestniczyli w wykładach przygotowanych przez pracowników Instytutu Matematyki i Informatyki: dr M. Adamczyk „O zarabianiu na giełdzie twierdzeniem cosinusów”, dr Paweł Rychlikowski „Co potrafią, a czego nie potrafią duże modele językowe takie jak czat GPT”, dr Jarosław Wróblewski „ Bomby zegarowe w ciągach liczbowych”.

Uczniowie byli zainteresowani tematami wykładów, a w czasie przerw mieli możliwość rozmowy ze studentami i pracownikami uczelni. Wielu z nich zamierza studiować kierunki ścisłe na Politechnice i Uniwersytecie Wrocławskim.

Czas spędzony na Festiwalu Nauki był owocny i bogaty w nowe doświadczenia!