07.06.2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie zmagań strzeleckich w ramach Międzyszkolnej ligi Strzeleckiej Szkół Ponadpodstawowych Dolnego Śląska w roku szkolnym 2022/2023.

Uroczyste podsumowanie Ligi Strzeleckiej, poprzedziło rozegranie Zawodów Strzeleckich z wojskowej broni kbk AK. Zawody cieszyły się wielkim zainteresowaniem naszych uczniów. Z LO VII wzięło w nich udział 25 uczniów:

1. Alexander Dachowicz kl.1a
  23. Michał Urbański kl. 2a
  24. Anastazja Widlicka kl. 2f
  25. Noemi Wojda kl.2b2

Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i strzeleckim. Dostarczyły bardzo dużo wrażeń i emocji zawodnikom biorących w nich udział.

Zawody zostały podzielone na dwie grupy strzelających.

Grupa A - to uczniowie, którzy przez cały rok szkolny brali udział w Lidze strzeleckiej i reprezentowali swoje szkoły.

Grupa B - to uczniowie, którzy brali udział w treningach Szkolnego Koła Strzeleckiego, swoich klubach strzeleckich oraz uczniowie chętni bez przygotowania strzeleckiego.

W pierwszej kolejności odbyły się zwody Grupy - B. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni.

W klasyfikacji dziewcząt na podium stanęły:

• I miejsce zajęła Julia Klusek, która zastała wyróżniona złotym medalem.
  • II miejsce zajęła Oliwia Szymańska, która została wyróżniona srebrnym medalem.
  • III miejsce zajęła Aleksandra Tomaszewska, która została wyróżniona brązowym medalem.

W klasyfikacji chłopców na podium stanęli:

• I miejsce zajął Michał Urbański, który został wyróżniony złotym medalem.
  • II miejsce zajął Witold Marszałek, który został wyróżniony srebrnym medalem.
  • III miejsce zajął Michał Olszewski, który został wyróżniony brązowym medalem.

W zawodach Grupy - A, startowali uczniowie będący reprezentantami swoich szkół w Lidze Strzeleckiej 2022/2023.

Szkołę naszą reprezentowali:

1. Mateusz Jakubów
  2. Anastazja Widlicka
  3. Hubert Drobczyński
  4. Bianka Gruszecka
  5. Zofia Suwała
  6. Noemi Wojda
  7. Alexander Dachowicz
  8. Kacper Pilarczyk
  9. Julia Drozd
  10. Alicja Strempska

W taj części zawodów, miejsca indywidualne zawodników oraz miejsca drużyn, decydowały się do ostatniego strzału.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców Alexander Dachowicz zajął II miejsce i został wyróżniony srebrnym medalem oraz dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej, reprezentacja naszej szkoły strzelała najrówniej i najlepiej dzięki czemu zajęła I miejsce.

Szkoła nasza została wyróżniona wielkim pucharem oraz dyplomem.

Wszystkim uczestnikom zawodów, dziękuję za zaangażowanie i gratuluję odniesionych sukcesów.

PODSUMOWANIE LIGI STRZELECKIEJ 2022/2023

Po zawodach strzeleckich z kbk AK, odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadpodstawowych Dolnego Śląska w roku szkolnym 2022/2023.

W lidze, przez cały rok szkolny, reprezentowali naszą szkołę uczniowie:

1. Michał Pędzisz
  2. Mateusz Jakubów
  3. Anastazja Widlicka
  4. Hubert Drobczyński
  5. Bianka Gruszecka
  6. Zofia Suwała
  7. Noemi Wojda
  8. Julia Drozd
  9. Kacper Pilarczyk

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

Uczennica Bianka Gruszecka zajęła III miejsce i została wyróżniona brązowym medalem.

Uczennica Zofia Suawła zajęła V miejsce i została wyróżniona medalem.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce i została wyróżniona pucharem oraz brązowymi medalami.

Wszystkim uczniom będącym w reprezentacji szkolnej oraz uczestnikom w Szkolnym Kole Strzeleckim, dziękuję za wytrwałość, systematyczne treningi.

Gratuluję osiągniętych sukcesów. Życzę udanych wakacji.

Nauczycie EDB
mgr inż. Jacek Szczepanik