[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

2 czerwca 2023 roku klasa 1H pod opieką Pani Marty Drewniowskiej uczestniczyła w wydarzeniu PWr Challenge na Politechnice Wrocławskiej.

PWr CH1

W programie wydarzenia oprócz wykładów i pokazów z informatyki, fizyki, elektroniki oraz matematyki przygotowanych specjalnie dla uczniów naszej szkoły była także gra terenowa. W grze wzięły udział drużyny z 15 wrocławskich szkół średnich.

Drużyny miały 2,5 godziny na rozwiązanie 8 zadań. Każda drużyna otrzymała mapkę z zaznaczonym punktem startowym – pierwszym zadaniem. Kolejne 7 zadań wybierała już indywidualnie kierując się do zaznaczonych na mapce budynków.

Na uczestników gry czekały przeróżne zagadki, łamigłówki, zadania i ćwiczenia sprawnościowe. Mieli m.in. odwzorować ukształtowanie konkretnego terenu na piaskownicy geologicznej, przybić pieczątkę ramieniem robota, zbudować model samolotu czy sprawdzić się na ergometrze wioślarskim.

Gra zakończyła się o godzinie 12:30 przy Zegarze Binarnym, który znajduje się na podwórzu budynku C-13.

Drużyna naszej Szkoły w składzie: Marcel Welna - kapitan, Mikołaj Bundyra, Wojtek Kiesz, Szymon Kurzawa oraz Adam Wypych świetnie poradziła sobie z zadaniami.

PWr CH mapa

Czas spędzony na terenie Politechniki Wrocławskiej był owocny i bogaty w nowe doswiadczenia!

Marta Drewniowska - nauczycielka informatyki w klasie 1H.

Więcej zdjęć z PWr Challenge można zobaczyć w tym folderze.

Do góry