Każda epoka ma swoich twórców, osiągnięcia i tajemnice. Średniowiecze jest właśnie taką epoką, którą odkrywają przed nami mediewiści. Kopalnią wiedzy o wiekach średnich są kroniki.

Kim byli ich autorzy, jak wyglądał ich warsztat pracy – o tym traktuje projekt historyczno – informatyczny klasy 1H pt. ”Mediewiści, czyli co skrywają średniowieczne kroniki”. Uczniowie po raz kolejny wykonali projekt historyczno – informatyczny pod opieką pań: Marty Drewniowskiej i Grażyny Przybycień. Prace zostały ocenione zarówno przez nauczyciela informatyki, jak i nauczyciela historii. Młodzież wykonała prezentacje, filmy i plakaty. Wybrane prace zamieszczamy poniżej, a plakaty, będące zwiastunem projektu, można obejrzeć na parterze w budynku A naszej szkoły.