W dwudziestoleciu międzywojennym zmiany w sposobie ubierania się były bardzo widoczne.

Nowatorskie pomysły Coco Chanel odmieniły całkowicie modę damską, która w połowie lat 20. wraz z „małą czarną” wkroczyła w nowoczesność. O tym właśnie traktuje projekt historyczno – informatyczny pt. „Szalone lata dwudzieste, czyli co w modzie piszczy” wykonany przez klasę 3D pod kierunkiem pani Marty Drewniowskiej i Grażyny Przybycień. Uczniowie wykonali prezentacje skupiając się nie tylko na modzie damskiej, ale także męskiej i dziecięcej. Pracując na lekcjach informatyki wykorzystali takie programy jak Power Point, Prezi i Canva. Prace licealistów zostały ocenione. Uczniowie otrzymali oceny zarówno z historii, jak i informatyki.

Zwiastunem projektu, o którym mowa jest wystawa usytuowana na parterze w budynku A naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia wybranych prezentacji uczniowskich.