[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

W listopadzie 2007 r. Sejm RP podjął uchwałę o ustanowieniu dnia 13. kwietnia - Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W tym roku w uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Aleksander Horoszkiewicz (1g), Aleksandra Graczyk (3i), Anna Doroszko, Lidiia Drobiazko, Paulina Jakubowska, Kalina Zimoch (3c),

Obchody odbywały się pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej (Pomnik Ofiar Katynia, Miednoje i Charkowa, Bykowni i innych nieznanych miejsc) w parku im. Juliusza Słowackiego.

Tam zgromadzili się kombatanci, żołnierze, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, harcerze i uczniowie dolnośląskich szkół wraz z delegacją naszej szkoły.

Uroczystości rozpoczęto odegraniem Hymnu, przedstawiciele Rodzin Katyńskich i IPN wygłosili przemówienia, następnie odmówiono modlitwy ekumeniczne i odczytano Apel Poległych. Po Apelu miała miejsce salwa honorowa i orkiestra wojskowa odegrała hejnał „Cisza”.

Do góry