Miło mi przekazać informację, że uczeń klasy 4Fp Adam Nowakowski zajął wysokie 6. miejsce w 46. Olimpiadzie Języka Niemieckiego, uzyskując tym samym tytuł laureata.

Finał konkursu odbył się w miniony weekend na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który od samego początku jest gospodarzem olimpiady.

W rozgrywkach finałowych wzięło udział 72 miłośników języka Goethego i Schillera z całej Polski. Adam oprócz testu pisemnego, musiał wykazać się w części ustnej wiedzą z zakresu literatury, kultury, historii, geografii, polityki oraz ogólnej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Serdecznie podziękowania kieruję również do Rady Rodziców, która objęła patronat podczas przeprowadzanego wydarzenia, dofinansowując nasz pobyt w Poznaniu.

Jeszcze raz gratuluję Adamowi i życzę dalszych sukcesów!

Marlena Glapiak

Laureat OJN 2023 dyplom