[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

W poniedziałek 21.03.2023 w hali sportowej Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt, w którym zmierzyli się mistrzowie stref województwa dolnośląskiego. 

Po raz kolejny w tym roku start reprezentacji naszej Szkoły zakończył się ogromnym sukcesem ! Reprezentacja dziewcząt w składzie:  Adrianna Ryng 4G, Maja Czarniecka 4B1, Martyna Kapłon 4B1, Katarzyna Zieniewicz 3H, Lena Graboń 1I, Zuzanna Knichnicka 4C, Izabella Mazur 4B3, Oliwia Mora 1I,  Lena Bar 2I, Agata Gołębiowska 2I, Aleksandra Omasta 1H zajęła I miejsce zdobywając złote medale Mistrzostw Dolnego  Śląska ! 

Drużyna LO Nr VII pokonała w meczu półfinałowym mistrza strefy jeleniogórskiej LO Nr II z Jeleniej Góry 41:40 i w finale mistrza strefy legnickiej  ZS Polkowice 44:30.

Tytuł najlepszej zawodniczki Finału Dolnośląskiego otrzymała Adrianna Ryng - kapitan i lider naszej drużyny, zdobywczyni w sumie 51 pkt. w meczu półfinałowym i finałowym.

Uczennice LO nr VII jako mistrz województwa dolnośląskiego wywalczyły prawo do startu w Ogólnopolskiej Licealiadze Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt.

Serdecznie gratulujemy ! Dziękujemy za wielkie emocje i  wysiłek !

Dziękujemy Radzie Rodziców LO nr VII za pokrycie kosztów udziału w zawodach sportowych oraz Dyrekcji LO nr VII za wsparcie!

Opiekun drużyny: Piotr Woźniak

Do góry