Żołnierze Wyklęci, Niezłomni,żołnierze drugiej konspiracji, o których społeczeństwo polskie miało zapomnieć a jednak pamięta.

Nasza szkoła od samego początku uczestniczy w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych.

1 marca br. o godz. 11.00 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nasz poczet sztandarowy w składzie: Lidiia Drobiazko, Paulina Jakubowska, Kalina Zimoch z klasy 3c, Aleksandra Graczyk z klasy 3i, Zuzanna Urbaniak z klasy 1a i Aleksander Horoszkiewicz z klasy 1g , wziął udział w uroczystościach pod pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego.

Podczas uroczystości odśpiewano hymn, przemawiali przedstawiciele władz centralnych, samorządowych, dyrektor IPN oraz wnuk majora Lazarowicza. Wspominano nie tylko żołnierzy Niezłomnych ale również walczącą teraz z Rosją Ukrainę. Modlono się za wszystkie ofiary terroru oraz o pokój w Europie i na świecie, a następnie odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową.

Obchody zakończyła ceremonia złożenia wieńców pod pomnikiem Ofiar terroru Komunistycznego (kwatera 81A i 120).