W tym roku po raz kolejny obchodzimy 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, czyli żołnierzy polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego.

Ludzie ci stawili opór sowietyzacji Polski po II wojnie światowej. Z okazji wyżej wspomnianego święta uczniowie klasy 3E i 3D pod opieką pani Marzeny Bieżuńskiej i Grażyny Przybycień uczestniczyli w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu w projekcji filmu „»Fakir« — W imieniu Rzeczypospolitej...”. Film poświęcony został żołnierzowi wileńskiego Kedywu – Kierownictwa Dywersji AK Sergiuszowi Kościałkowskiemu. Ponadto młodzież miała okazję obejrzeć wystawę przygotowaną w języku polskim i litewskim, przywiezioną z Wilna zatytułowaną „Podziemie łączy” dotyczącą powojennej okupacji sowieckiej Litwy i Polski.