Dyrektorzy najlepszych dolnośląskich liceów i techników odebrali wyróżnienia przyznane w rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

Głównymi kryteriami oceny w rankingu liceów są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych oraz sukcesy szkół w olimpiadach – również międzynarodowych. W klasyfikacji techników dodatkowo oceniany jest także wynik egzaminu zawodowego.

W skład kapituły wchodzą przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych – przedstawiciele komitetów głównych olimpiad, okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wyniki klasyfikacji mają ogromny wpływ na decyzję uczniów poszukujących dla siebie najlepszej szkoły.

Oficjalne wyniki ogłoszone zostały w styczniu, a w tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę 1360 liceów ogólnokształcących i 1185 techników. W czwartek, 9 lutego 2023 r. podczas uroczystej gali na Politechnice Wrocławskiej dyplomy odebrali dyrektorzy najlepszych dolnośląskich szkół średnich.

Liceum Ogólnokształcące nr VII zajęło w tym roku wysokie, szóste miejsce we Wrocławiu i w województwie dolnośląskim!