W dniach 25.01.- 10.02.2023 odbyły się w naszej szkole Dni Patrona - poświęcone życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Na tegoroczną edycję złożyły się następujące działania: wykład inauguracyjny wygłoszony przez p. Dyrektora Leszka Duszyńskiego,montaż poetycko - muzyczny wykonany przez zaprzyjaxniony ze szkołą duet Paweł i Władek Salik, cykl lekcji bibliotecznych o życiu i twórczości K. K. Baczyńskiego dla klas I, konkursy: kaligraficzny, fotograficzny, na plakat, na prezentację multimedialną, na "kartkę z kalendarza", recytatorski konkurs międzyszkolny "Poezja pokolenia Kolumbów". Dni Patrona zwieńczyła Gala Laureatów, w trakcie której uczniowie klas 4A,2B2,2B3,2G,2i, 1B, 1B2, 1i zaprezentowali montaż poetycko - muzyczny poświęcony twórczości Baczyńskiego i Herberta, zatytułowany "Poeta - świadek historii, żołnierz".

Sponsorem nagród i patronem uroczystości była Rada Rodziców LO nr VII. Koordynatorem projektu była nauczycielka języka polskiego Izabela Chaszczowska.

Pełna lista nagrodzonych w konkursach  - poniżej.

Projekty multimedialne

1.  Emilia Pawlus, Zuzanna Suduł i Aleksandra Ślusarek
  2.  Natalia Rudno - Rudzińska, Wiktor Szczupak, Hanna Kroik
  3.  Natalia Trela, Wiktoria Mańka, Zofia Zdobylak

1. równorzędnie Magdalena Pluta, Elżbieta Rymarczuk

Konkurs kaligraficzny

1. Aleksandrina Milewska
  2.  Sara Bułkowska
  3.  Maja Dąbrowska

Konkurs fotograficzny

1. Katarzyna Szmidt
  2. Jan Piotrowski

Konkurs na "kartkę z kalendarza"

1. Natalia Szaduro
  2. Marcelina Oleśniewicz
  3. Weronika Madej

wyróżnienie Oliwia Fomińska

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

1.  Aleksandrina Milewska
  2.  Marta Tarnogrodzka
  3.  Aurelia Kraszewska
  4.   wyróżnienie Aleksandra Widawska

Wszystkim Laureatom gratulujemy sukcesu!