W środę, 08.02.2023 r. w auli naszej szkoły odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Pokolenia Kolumbów”.

Konkurs objęty jest patronatem Rodziny Szkół imienia Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej.

Podzielony jest na 2 etapy: etap szkół podstawowych oraz etap szkół ponadpodstawowych.

W etapie szkół podstawowych brało udział 13 uczestników z 4 szkół podstawowych – SP im. Bohaterów AK w Prusach, SP nr 7 im. rtm. Witolda Pileckiego we Wrocławiu, SP nr 23 im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego we Wrocławiu oraz SP nr 96 im. Leonida Teligi we Wrocławiu. Usłyszeliśmy utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza, Tadeusza Gajcego, Elżbiety Popowskiej, Teresy Bogusławskiej, Andrzeja Trzebińskiego.

Poziom recytacji był bardzo wysoki.

W jury konkursu zasiadali: wicedyrektor szkoły pani Elżbieta Kurowska, pani Izabela Chaszczowska oraz pani Grażyna Przybycień.

Jury przyznało następujące nagrody w kategorii szkół podstawowych:

• I miejsce: Milena Bieguluk SP nr 23 im. gen. Stefana „ Grota” Roweckiego we Wrocławiu (opiekun Karolina Janik), K. K. Baczyński „Elegia o chłopcu polskim”
  • II miejsce: Julian Muskała SP nr 7 im. rtm. Witolda Pileckiego we Wrocławiu (opiekun Anna Wojtowicz), K. K Baczyński „Byłeś jak wielkie stare drzewo”
  • III miejsce: Maciej Stolarski SP nr 96 im. Leonida Teligi we Wrocławiu (opiekun Maria Szczeciak), Andrzej Trzebiński „Wymarsz uderzenia”

Wyniki etapu szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone w piątek podczas uroczystości zakończenia Dni Patrona

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku.

Zapraszamy również tych, którzy w tym roku z różnych przyczyn nie zdecydowali się na przedstawienie swoich ulubionych utworów poetów Pokolenia Kolumbów.