7 listopada 2022 roku odbyła się XVII edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. W konkursie wzięło udział 47 uczniów naszej Szkoły.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

Zadania w konkursie Bóbr są związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

W tym roku w polskiej edycji konkursu w kategorii Senior (dla uczniów szkół ponadpodstawowych) wzięło udział 4010 uczniów.

Uczeń klasy 4H Bartłomiej Stefański zdobył wyróżnienie w tym konkursie!

Gratulujemy sukcesu!

Marta Drewniowska- koordynatorka konkursu w LO VII