[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

Uczniowie klasy 3H wraz z wychowawcą odwiedzili Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe przy Alei Kasprowicza we Wrocławiu. Była to już trzecia wizyta uczniów naszej szkoły w tym miejscu. Wraz z dziećmi z rodzin muzułmańskich wzięli udział w lekcjach religii oraz w lekcji języka arabskiego.

Zajęcia prowadził Pan Imam Ali Abi Issa. Na lekcjach religii była mowa, między innymi, o symbolice gór w Koranie, o zasadach moralnego postępowania oraz o warunkach dobrej modlitwy – reguły uniwersalne dla każdego wierzącego. Na lekcji języka arabskiego Pan Imam przedstawił alfabet arabski, zasady pisowni i zasady łączenia liter. Te reguły nasi uczniowie musieli zastosować w praktyce pisząc swoje imiona.

Po lekcjach wszyscy zostali zaproszeni do uczestniczenia w modlitwie w meczecie.

Wizyta była bardzo ciekawa, pozwoliła zbliżyć się do kultury muzułmańskiej, lepiej ją rozumieć oraz wydobyć elementy wspólne dla chrześcijaństwa i islamu.

Z pewnością te wspólne chwile zapadną w pamięć naszym uczniom i zaowocują w przyszłości.

Do góry