We wtorek, 15 października z samego rana spotkaliśmy się czternastoosobową grupą na lotnisku im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. W ramach realizacji projektu Erasmus+, który polegał na podniesieniu świadomości wpływu zanieczyszczeń oraz globalnego ocieplenia na Morze Bałtyckie, mieliśmy udać się na Hel oraz do Gdańska. Lot minął niezwykle szybko i przyjemnie. Z lotniska sprawnie dostaliśmy się transportem kolejowym już na sam Hel.

W dniach 8 - 14 września 2019 r. wyjechaliśmy do stolicy Estonii – Tallina w ramach projektu Erasmus+  „International  encounter to raise pollution and global warming awareness around the Baltic Sea”. Uczniowie z czterech krajów byli goszczeni przez swoich rówieśników  z Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium. W projekcie brała także udział młodzież ze szkół z Niemiec, Danii i Litwy.

W dniach od 16 do 22 września 2018 roku, gościliśmy w naszej szkole 20 uczniów i 10 nauczycieli, którzy przyjechali do nas w ramach projektu Erasmus + ”International encounter to raise pollution and global warming awareness around the Baltic Sea”.  W projekt zaangażowani byli uczniowie z pięciu szkół partnerskich z Estonii, Niemiec, Litwy, Danii oraz Polski.

Liceum Ogólnokształcące nr VII
Krucza 49